Sony má pro Playstation 5 zvažovat 20 GB RAM a podporu 8K obsahu

Foto: Sony

Společnost Sony se svými konzolemi Playstation historicky vždy razila cestu silného hardware. Podle nejnovějších spekulací, které se z neověřených zdrojů objevily na fóru Beyond3D, tomu ani v případě již páté generace oblíbeného herního zařízení nebude jinak.

Playstation 5 má podle těchto informací používat architekturu AMD Navi GPU, která bude doplněna o celých 20 GB GDDR6 operační paměti. Kromě toho má dojít k zabudování dalších 4 GB DDR4 RAM, které budou k dispozici výhradně operačnímu systému konzole.

Pokud jde o samotný procesor, má to být 8jádrový Zen2, který by měl dát dohromady výkon o hodnotě 14,2 teraflopů. Tato konfigurace by měla nejen umožnit spuštění obsahu v rozlišení 8K, ale také umožnit výrazný pokrok v oblasti virtuální reality, která v současné době poněkud přešlapuje na místě a stále se jí nedaří kýžený průlom.

Rozhodující roli bude hrát cena

Není ani tak otázkou, zda v současné době lze podobně výkonnou HW kombinaci realizovat – to zcela jistě možné je, jako spíše o to, zda se Sony podaří tento balíček nabídnout za dostatečně atraktivní cenu, kterou budou hráči ochotní zaplatit. Podle marketingových expertů je momentálně magická hranice ceny nové konzole stanovena na 399 dolarech, což je necelých 9 tisíc korun. Za tak nízkou cenu by Playstation 5 v dané konfiguraci pravděpodobně možné nebylo.

Sony každopádně novou konzoli dosud neoznámilo a teprve nedávno se spolu s veřejností dozvědělo, že kromě konkurenčních konzolí se bude muset vypořádat také s chystanou službou Google Stadia, která umožní hraní v podstatě na čemkoliv. Také z tohoto hlediska budou cena, ale také nabídnuté grafické kvality, pro úspěch nové konzole zcela zásadní.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
kvendy
Host
kvendy

A zdroj bude 1500W 😀 na takove vykony