Sony nevydá Call of Duty: Modern Warfare v Rusku. Nechce si to rozházet s vládou

Další příklad korporátní nemohoucnosti předvádí společnost Sony, která se rozhodla k dosti nepochopitelnému kroku. Ruští hráči, kteří by si chtěli koupit za pár dní vycházející hit Call of Duty: Modern Warfare digitálně na Playstation Store pro svou Playstation 4, budou zklamáni. Sony totiž tuto hru v zemi digitálně nabízet nebude. Ze svého obchodu firma odstranila také betaverzi.

Jádrem Modern Warfare je kompletně fiktivní příběh, který byl pečlivě připraven tak, aby hráče pobavil. SIE (Sony Interactive Entertainment) se rozhodla, že hru nebude prodávat na ruském PS Store. Těšíme se ale na vydání hry digitální formou na PC a Xbox One,” uvedl Activision Blizzard na ruském twitterovém účtu CoD: Modern Warfare.

Toto rozhodnutí tak neučinil vydavatel hry Activision, nýbrž přímo Sony. Týká se to pouze digitální verze, na kterou má Sony přímý vliv. Vydání krabicové verze zabránit nemůže.

Vzpomínky na No Russian

Jak lehce naznačuje Activision svým tweetem, tento krok Sony pravděpodobně souvisí s příběhem Call of Duty: Modern Warfare. Mezi nepřátele ve hře patří totiž také Rusové. Druhý díl původní série Call of Duty: Modern Warfare, na níž chystaný titul volně navazuje, obsahoval velmi drsnou a kontroverzní misi No Russian na moskevském letišti. Možná se tvůrci i tentokrát do Rusů opřeli ve větší míře.

Dalším důvodem může být fakt, že hra zobrazuje Syrskou civilní obranu, takzvané Bílé přílby, coby humanitární organizaci. Ruská vláda to však vidí jinak a Bílé přilby obviňuje z napojení na teroristickou organizaci Al-Káida.

Sony si tak poněkud alibisticky kryje záda a snaží se zpřetrhat nitky mezi sebou a hrou. Takto krátce před vydáním a bez patřičného vysvětlení si ale touto reakcí pouze objednala negativní titulky na svou adresu a samotné hře zajistila další skvělou reklamu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na