Špatná zpráva pro hráče Fallout 76. Modifikace bude hra podporovat až po roce a jen na privátních serverech

Tvůrci série Fallout by si měli být dobře vědomí, jak moc důležité jsou pro ně fanouškovské modifikace. Jsou to totiž právě výtvory samotných hráčů, co nebývale prodlužuje zájem o původní hry a zajišťuje jim skvělý prodej i roky po vydání. Proto překvapí macešský přístup Bethesdy, který zvolila k podpoře modifikací v chystaném Falloutu 76.

Společnost sice před časem potvrdila, že Fallout 76 bude mody podporovat, ale nyní se ukazuje, že si na ně počkáme přinejmenším rok. To pravděpodobně souvisí s faktem, že fanouškovské modifikace budou dostupné pouze na soukromých serverech. “Nedokáži si představit univerzum, ve kterém bychom hráčům umožnili na oficiální servery vstupovat se svými výtvory. Pokud chcete používat mody, bude to muset být na privátních serverech. Zvolíte si sami, jaké mody chcete používat a každý, kdo na tomto serveru bude hrát, je bude využívat také,” uvedl marketingový šéf Bethesdy Pete Hines.

Ono čekání přitom nesouvisí ani tak s podporou modifikací jako takovou, ale právě spíše se zavedením soukromých serverů. Na druhou stranu, jeden rok by hráči mohli vydržet s autorským obsahem, a jakmile Fallout 76 dostane příští rok podporu modifikací, chytí tím také druhý dech.

Fallout 76 vychází 14. listopadu 2018, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na