Stalker 2 bude využívat Unreal engine, aby zjednodušil práci modderům. Hráči se dohody obávají z jiného důvodu

Foto: GSC Game World

Dosud poněkud tajuplný Stalker 2 bude využívat oblíbený Unreal engine 4. Uvedlo to vývojářské studio GSC Game World na svém Twitteru. Autoři podle svých slov upřednostnili “nejlepší dostupnou technologii”, aby mimo jiné zjednodušili práci tvůrcům případných modifikací.

Unreal engine je v harmonii s naším cílem, udělat modding jednodušším a přístupnějším. Modifikace pomohly udržet Zónu z prvního Stalkera při životě, zatímco my jsme se mohli zaobírat přípravou pokračování. Nemůžeme za to být vděčnější,” uvedlo studio ve svém prohlášení.

Původně sice GSC Game World zamýšlelo udržet zatím informaci o použitém enginu v tajnosti. Ale čáru přes rozpočet jim udělal výrobce Unreal enginu, společnost Epic Games, která Stalker 2 uvedla v blogovém příspěvku s hrami používajícími její nástroj. GSC pak už zprávu mohla jen oficiálně potvrdit.

Stalker 2 jako exkluzivní titul Epic Games Store?

Celé by to mohla být vlastně pozitivní zpráva, jen kdyby mezi hráči stále nehořely vášně ohledně distribučních platforem. Proto se logicky někteří z nich začali ptát, zda nejde o signál toho, že Stalker 2 bude exkluzivně šířen prostřednictvím Epic Games Store.

Ano, víme, na co myslíte. Ale toto oznámení nemá co do činění s platformami nebo digitálními obchody. O tom budeme mluvit později,” odpověděli autoři.

Tím samozřejmě jasno do celé věci nevnesli. Vzhledem k nelehké situaci samotného vývojářského studia a sumám, které je Epic Games ochotné dávat tvůrcům za exkluzivitu, bychom si ale troufli tipovat, že nějaká forma exkluzivity pro Epic Games Store je velmi pravděpodobná. Roli hraje také to, že hry využívající Unreal engine musí Epic Storu platit ještě nižší provizi než ostatní. A už ta standardní je výrazně nižší než u konkurenčního Steamu.

Zatím nevíme, kdy Stalker 2 vyjde. Na oficiálním webu byl původně uveden rok 2021, ale i tento hrubý nástřel již zmizel. Požádali jsme GSC Game World o vyjádření, ale neodpovědělo.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na