Star Citizen se pyšní rozpoznáním obličeje hráče v reálném čase. Vypadá to úžasně a hrozivě zároveň, podívejte se na video

Tak osobně jako v chystaném vesmírném simulátoru Star Citizen člověk zatím do počítačové hry nikdy integrován nebyl. Funkce FoIP (Face over Internet Protocol) zajistí prostřednictvím obyčejné webové kamery přenos mimiky hráče do obličeje jeho hrdiny ve hře.

Video, které tuto funkci zachycuje, je do značné míry fascinující. Mimika se jeví skutečně realisticky, byť v některých momentech vtipně, v jiných zase děsivě. Jisté je, že tvůrci Star Citizen v tomto ohledu odvedli pořádný kus práce, protože podobně věrné pohyby tváře zatím ve hrách obecně k vidění nebyly. Ostatně, některé relativně nedávné tituly měly s mimikou virtuálních postav velký problém. Říkal tu snad někdo Mass Effect: Andromeda?

Pravdou je, že málokteré jiné vývojářské studio si může podobnou technologii dovolit vyvinout a integrovat do hry. Cloud Imperium Games se totiž na Star Citizen daří vybírat neustále nové a nové prostředky od samotných hráčů. Na nedávném Citizenconu autoři předvedli hru v její aktuální podobě a krátce na to jim na účty přitekl další milion dolarů.

Celkem již Star Citizen na vývoj vybral téměř 200 milionů dolarů. Datum jeho vydání je ale bohužel stále neznámé.

Star Citizen – mimika obličeje

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Funboy
Host
Funboy

Jo tak už jsem si zjistil trochu víc, tahle fíčurka stojí 200 dolarů XD protože k tomu musíte mít jejich speicální webkameru..a už to začíná, hra ještě ani nevyšla a už do toho prodávají sračky 😀

rancour
Host
rancour

Funguje to i s normální web kamerou. Ta kamera od Faceware má být na to prej jen lepší(asi víc jak 30fps u obyč webkamer atd..).

Funboy
Host
Funboy

Vypadá to úžasně, ale rovnou říkám, že to ve hře nebude 🙂 Marketingový tahák na zvednutí pozornosti, nic víc.

Jiří
Host
Jiří

Už to ve hře je pane chytrý

Jan
Host
Jan

Tak to je těžká bomba.