Star Wars: Squadrons potvrzen. Vesmírná akce by mohla navázat na legendární X-Wing

Foto: Star Wars: Squadrons

Vesmírné akce patří k oblíbeným žánrům, ale tvůrci se do nich nepouští příliš často. O tom, jak moc hráči touží po novém projektu tohoto typu, svědčí extrémní podpora pro Star Citizen, u kterého je přitom otázkou, zda vůbec někdy vyjde.

Teď by přitom fanoušci přestřelek vesmírných korábů měli dostat podporu z nečekané strany. Na spadnutí je totiž podle všeho oznámení projektu Star Wars: Squadrons, který byl v kuloárech znám jako Project Maverick. Pracuje na něm společnost Electronic Arts a odhalit by ho měla příští týden v rámci streamu EA Play. Hru přitom prozradilo to, že se na krátkou dobu objevila na webu Xboxu, než byla opět stažena. Přípravy hry následně potvrdila také samotná EA prostřednictvím tweetu a s příslibem traileru v pondělí.

Podle zákulisních informací se můžete těšit na nejrůznější lodě z univerza Star Wars, se kterými se postavíte dalším pilotům. Středobodem bude pochopitelně válka mezi Impériem a Rebely.

Star Wars: Squadrons má mít singleplayerovou kampaň, ale důraz je kladen především na multiplayerové bitvy. Bojovat se bude podle všeho v týmech.

Podle některých zdrojů vznikl Star Wars: Squadrons ze silné snahy EA přivést na trh co nejrychleji další projekt pod značkou Star Wars. To by mohlo naznačovat, že rozsah hry nebude při vydání kdovíjak velký a že by mohla být rozšiřována postupně.

Zůstává tajemstvím, zda Star Wars: Squadrons půjde směrem k legendárním X-Wingu a TIE-Figher nebo naváže na spíše arkádové Star Wars: Rogue Squadron. Vzhledem k aktuálním trendům je pravděpodobnější druhá varianta.

Star Wars: Squadrons by měl vyjít ještě v tomto roce na stávající generaci konzolí. Je otázkou, zda se dočkáme také verze pro Playstation 5 a Xbox Series X.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na