Steam Link App dělá z televizí herní mašiny

Samsung představil aplikaci Steam Link App pro své televizory. S pomocí této aplikace můžete propojit Steam účet v počítači s televizí a streamovat na ni veškeré hry, které máte zakoupené nebo stažené v PC. Nepotřebujete už tedy žádné streamovací krabičky jako Steam Link nebo Nvidia Shield TV.

Aplikaci Steam Link App můžete stahovat v portálu Samsungu Smart Hub. Aplikace má fungovat na všech Smart TV vyrobených v letech 2016 a 2017, stejně jako na QLED modelech.

Jednoduché spojení

Pro použití stačí, aby se TV a PC s otevřeným klientem Steamu nacházely ve stejné síti. Logicky tedy televize samozřejmě musí disponovat možností připojení k internetu. Dostupnost této funkce u jednotlivých modelů najdete například v tomto testu s recenzemi televizí. Pak je lze propojit a streamovat hry z vlastní steamové knihovny, a to jak prostřednictvím LAN tak Wi-Fi. Podle našich zkušeností se pro streamování her hodí více kabelové (LAN) připojení. V některých případech však může stačit spojení vzduchem.

Podle Samsungu podporují zmíněné TV veškeré USB HID periferie, tedy třeba ovladač Xbox One Controller nebo Xbox 360 Pad, stejně jako Steam Controller.

Zdá se, že aplikace nebude určena exkluzivně pro TV Samsungu a dočkají se jí pravděpodobně také další televize dalších výrobců.

Steam Link App – jak to funguje

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na