Steam může za pár let skončit, říká tvůrce Borderlands 3. Předpovídá vznik dalších platforem

Oznámení, ve kterém společnost Take Two informovala o tom, že jeden z největších titulů tohoto roku – Borderlands 3 – vyjde exkluzivně v herním obchodě Epic Games Store, vyvolala značnou vlnu nespokojenosti mezi hráči. Nyní se k situaci vyjádřil samotný šéf zodpovědného vývojářského studia, Randy Pitchford, který zároveň vykreslil nehezkou budoucnost Steamu.

Podle Pitchforda bylo jen na vydavateli Take Two, na jaké platformy Borderlands 3 zacílí. Coby vývojář ale dokáže toto rozhodnutí pochopit. Epic Games Store sice nenabízí aktuálně tolik funkcí jako Steam a je možné, že některé z nich ani nabízet nechce, ale důležité je především to, že se dále rozvíjí. Podle Pitchforda je v tomto ohledu Borderlands 3 něco jako hnací silou, protože hra potřebuje některé prvky, které Epic Store zatím postrádá.

Pravdou ale prý je, že společnost Epic Games do rozvoje svého obchodu investuje mnohem větší prostředky než konkurenční Valve do svého Steamu. Ten dosud neměl konkurenci, což celkovému stavu příliš neprospívalo. Epic Games Store přišel s lepšími podmínkami, které v konečném důsledku povedou k tomu, že budou vznikat lepší hry. Třicet procent, které si z každého prodeje bral Steam, je i podle Pitchforda příliš. Také proto ve Steamu nevidí budoucnost. Pokud se sebou platforma něco neudělá, bude do pěti až deseti let umírajícím reliktem bez jakékoliv relevance.

Tip na článek:  Anno 1800 bude k dostání výhradně na Epic Store. Konkurent Steamu prohlubuje spolupráci s Ubisoftem

To ale neznamená, že by se Epic Games Store měl stát dominantní platformou. Aktuální stav podle šéfa Gearboxu otevírá dveře dalším hráčům. V jeho představě tak bude na trhu koexistovat řada platforem, které si budou konkurovat a vytvářet tak zdravé prostředí. Ostatně, na své spuštění se chystá například Robot Cache.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na