Steam přetéká ve švech. Nabízí už více než 30 tisíc her

Foto: Steam

Přestože by se na jednu stranu mohlo zdát, že nejlepší léta Steamu skončila, protože se mu v podobě Epic Games Store objevila agresivní konkurence, ještě nějakou dobu tato platforma zůstane na vrcholu. Her je na ní k dispozici totiž nepřeberné množství a neustále přibývá.

Avšak i to by paradoxně mohlo vést k pádu tohoto stroje na peníze. Začíná být totiž krajně nepřehledný. Ono kategorizovat více než 30 000 her, což je meta, kterou Steam právě pokořil, není nic jednoduchého, obzvlášť pokud vývojářům chcete zajistit určitý odbyt, který předpokládá alespoň základní míru propagace. Pravdou je, že obrovské množství her na Steamu je odpad, což je dáno změnou politiky před několika lety, kdy bylo přidávání nových her zjednodušeno, respektive odpadla složitá schvalovací procedura. Od té doby si hráči stěžují na to, že Steam obsahuje spoustu nesmyslných titulů, které nikdo nechce hrát, natožpak kupovat.

Podle analytického nástroje SteamSpy přibylo loni na Steam přibližně 9300 nových her. To je oproti roku 2017 znatelný nárůst – tehdy službu obohatilo “pouhých” 6700 novinek. Navíc, pokud tato dvě čísla sečtete, zjistíte, že za poslední dva roky se počet titulů na Steamu více než zdvojnásobil.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pet
Host
Pet

přetéká? Co jste tam za trubky. Snad praská ve švech ne?

Polly
Host
Polly

Pořád je to nejstabilnější platforma, kterou můžeš mít. Ano, některé hry tam asi nemají co dělat, jsou nehratelné atd, ale store, trading cards, market place, to jsou věci, kde se točí peníze a i třeba malý hráč si pak dokáže část investovaných peněz, získat zpět. Někdy i vydělat (ocenit svou hení dobu) když má dostatečné štěstí nebo umí obchodovat.

Shorty
Host
Shorty

Steam nebyl spatny, ale od te doby co udelali cs go free to play, je pro me taky tak trochu uz odpad, a to se uz vubec nebavim o kontabilite nekterych her,ktere jdou pres ubisoft,na steamu !