Steam se výrazně mění. Podívejte se na první obrázky

Foto: Steam

Změny na Steamu byly avizovány teprve minulý měsíc, ale podle všeho jsou už v plném proudu a v létě se dotknou úplně všech hráčů, kteří tuto stále ještě dominantní platformu používají. Jistě není náhodou, že Valve se změnami přichází ve chvíli, kdy Steam postupně ztrácí tržní podíl ve prospěch Epic Games Store.

Každopádně by v budoucnu mělo být jednodušší spravovat svou herní knihovnu a snáze se nechat informovat o dění ve vašich oblíbených hrách. Valve uvádí že nový Steam by měl hráčům a vývojářům přinést vyšší přidanou hodnotu než současná verze. Pro vývojáře navíc chce společnost zvětšit trh a dát jim nové možnosti, jak uspokojit zákazníky.

V levé části knihovny najdete nadále seznam vašich koupených her, byť v lehce pozměněném designu. V pravé části se toho ale změní mnohem více. Valve to označuje jako “Steam Library Homepage”. Zde byste měli vidět, co se děje ve vámi hraných titulech. Do toho patří seznam naposledy hraných her, integrovaný seznam přátel a vertikální a škálovatelné dlaždice, které ukazují další hry.

Tip na článek:  Epic Store šlape na plyn. Oznámil exkluzivitu pro 15 atraktivních her včetně The Outer Worlds

Valve přepracuje také podstránky samotných her. Zde nově uvidíte nadcházející eventy a pdaty, stejně jako aktivity vašich přátel v rámci her a rovněž kartičky. Staré dobré seznamy přátel, achievementů a screenshoty také nebudou chybět, ale budou nově organizovány.

Do herní knihovny přibudou filtry, které budete moct vytvářet a ukládat. Můžete si tak vytvářet skupiny her dle uživatelské volby. Steam bude také nově informovat u updatech a eventech ve vašich hrách, a to prostřednictvím samotného klienta, ale také emailů, notofikací do aplikace, textových zpráv a kalendářových aplikací. Všechny tyto funkce jsou koncipovány jako opt-in, což znamená, že se ke specifickému odběru budete muset nejprve přihlásit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na