Na Steamu už bitcoiny nezaplatíte. Transakce jsou příliš drahé a cena nejistá

V posledních týdnech zaznamenala kryptoměna Bitcoin silný nárůst hodnoty, což ale vedlo mimo jiné i k tomu, že dříve levné transakce, jejichž cena je odvozena právě od hodnoty měny, také velmi podražily. 

Právě tato skutečnost a také to, že hodnota Bitcoinu výrazně kolísá, vedla společnost Valve k tomu, že na své digitální platformě pro prodej her – Steamu – přestala bitcoiny coby platební metodu přijímat. Cenové výkyvy, které v posledních dnech dělají stovky a tisíce eur za jeden den, stavěly Valve i zákazníky před velké problémy.

Zákazníci mohli zaplatit málo

Při uzavření platby na Steamu převede zákazník určitou sumu na Bitcoin jako náklady za hru, stejně jako dodatečný poplatek za provedení transakce. Hodnota Bitcoinu je přitom garantována jen po krátkou dobu, a pokud není transakce uzavřena včas, může dojít ke změně potřebné částky. To se v poslední době stávalo velmi často, až byla diskrepance příliš velká,” uvedlo Valve ve svém prohlášení.

Valve momentálně řeší celou řadu případů, kdy zákazníci zaplatili málo nebo došlo k tomu, že transakce byla zatížena příliš vysokými poplatky. Společnost však Bitcoin coby platební metodu na Steamu do budoucna nevylučuje, pokud se situace uklidní a hodnota Bitcoinu se zase ustálí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na