Středověký simulátor s důrazem na fyziku Besiege se přes noc stal hitem

Besiege je simulátorem středověkých fyzikálních hrátek, který 18. února konečně vyšel ve finální verzi na Steamu. Ovšem celých pět let zde byl k dispozici ve formě předběžného přístupu a za tu dobu nastřádal nebývale vysoké hodnocení 95 %. Bylo tedy jasné, že s hotovou hrou nás čekají velké věci.

A tak se také stalo. V podstatě přes noc vystřelily počty současně aktivních hráčů ze 600 na 11 000. Tím Besiege v denním rekordu porazilo takové tituly jako Final Fantasy 14 nebo Arma 3. Aktuálně je hra dostupná s 50 % slevou, kterou autoři slaví její vydání.

Besiege nabízí prakticky nekonečné možnosti vedení bitev a obléhání středověkých hradů, nicméně s důrazem na jejich fyziku. Volitelně můžete hrát také s kamarády v kooperaci.

Velkolepé kreace

Užít si můžete mód pro jednoho hráče, kde stavíte válečné mašiny a cizelujete bitevní plány v 54 předem daných úrovních. Ve hře více hráčů potom můžete nastoupit proti dalším hráčům, nebo se spojíte v nezastavitelnou armádu.

Největším lákadlem pro většinu hráčů je nicméně volný sandbox a editor úrovní, v nichž se můžete dosytosti vyřádit. Ostatně, za poslední roky zde v předběžném přístupu vznikla řada šíleností, jako jsou například mechaničtí draci, létající lodě nebo středověké tanky.

Na Youtube jsou k nalezení nesčetná videa, v nichž hráči Besiege prezentují své kreativní výtvory. Ostatně, podívejte se na jedno z těch nejpůsobivějších sami.

Nebývale živá komunita

Vývojáři dobře vědí, jaké bohatství mají v podobě komunity, kterou posbírali v rámci předběžného přístupu. Nepřekvapí tak jejich výzva, aby hráči zůstali stejně aktivní jako předtím a přidávali vlastní modifikace, obsah do workshopu a skiny. Dobrovolníkům se jejich práci snaží maximálně zjednodušit zveřejněním podrobné dokumentace.

Besiege aktuálně vyšlo ve verzi 1.0, ale tím to v žádném případě nekončí. Autoři už přislíbili, že se i po vydání budou o hru náležitě starat a opatřovat ji vylepšeními a updaty.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 4.2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na