Studio Codemasters definitivně spadá pod taktovku Electronic Arts

Foto: EA

Již před časem se vinuly zvěsti, že Codemasters souhlasili s vlastní akvizicí a jako první vážný zájemce přispěchal Take-Two Interactive, což se všem zdálo jako velmi zajímavé spojení, pak do toho hodila vidle dříve velmi akční EA. Ta pobídla výší částku přesněji 1,2 miliardy dolarů a tím se stává Codemasters se všemi svými studii a právy na herní značky součástí rodiny Electronic Arts.

EA tím dostalo přístup ke slavným sériím jako je GRID, DiRT, DiRT Rally, Project Cars, TOCA, F1, RPG sérii Overlord, nebo Operaci Flashpoint. Teprve čas ukáže, jestli to bylo správné rozhodnutí či nikoliv, ale tato akvizice může EA rozhodně pomoci, jelikož poslední dobou až na své sportovní tituly byla dost nečinná. Ale zda to bude výhodné i pro studia Codemasters nad tím je nyní velký otazník.

Máme velkou radost, že díky této nové příležitosti vám budeme moci přinášet více závodních titulů ještě častěji. Toto spojení nám rovněž umožní přicházet s novými inovativními způsoby vzájemné interakce, abychom si mohli společně naplno užívat virtuální závodění. Díky všem těm zkušeným vývojářům v oblasti závodních titulů pod jednou střechou můžeme (a budeme) dál inovovat a realizovat zajímavé nové nápady,“ uvádí ve svém prohlášení EA.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na