Studio Human Head vydalo Rune 2 a zavřelo. Vývojářský tým přechází do Bethesdy

Dnešek přináší smutnou zprávu pro všechny hráče. Tradiční vývojářské studio Human Head, které na herní scéně působilo více než 22 let, zavírá své brány. Zajímavé na tom je, že se tak stalo bezprostředně po tichém vydání rubačky Rune 2. Z toho vyplývá, že se o ní čekal mizivý zájem, což se bohužel pár dní po vydání potvrdilo.

Na všem zlém je ale přeci jen něco dobré. Tvůrci původního Prey z roku 2006 se nerozutečou do všech koutů, ale budou pokračovat pod novým názvem. Pod svá křídla je totiž převzala společnost Bethesda, která zřídila nové studio Roundhouse.

Podle spoluzakladatele Human Head, Chrise Rhineharta, se Bethesda, která mimochodem vydala nové Prey z roku 2017, zachovala příkladně. Zástupci studia firmu sami kontaktovali a ta obratem nabídla každému zaměstnanci smlouvu v Roundhouse Studios.

Obě firmy jsou historicky provázané

Bethesda a Human Head Studios za sebou mají poměrně turbulentní historii. Studio původně pro Bethesdu tvořilo velice ambiciózní titul Prey 2, ovšem jeho vývoj byl nakonec zrušen. Následně se Bethesda studio pokusila odkoupit, ovšem jeho majitelé tenkrát odmítli. Tedy až na jméno.

Vývoj nového Prey nakonec dostalo na starost studio Arkane, známé také svým Dishonored. Hra, která vyšla v roce 2017, však neměla s původním Prey z roku 2006 v podstatě nic společného.

Human Head pak na vlastní pěst zkusili vývoj pokračování své hry Rune z roku 2000. Jeho koncepce se neustále měnila a v posledních měsících a týdnech před vydáním se už Rune 2 ani nikdo příliš nepokoušel propagovat. Tvůrci sice zřejmě inkasovali nějakou částku od Epic Games za to, že hru vydali exkluzivně v jeho obchodě, ale ani to na záchranu studia nestačilo. O nezájmu o hru svědčí i to, že server Metacritic stále neeviduje žádnou její recenzi. Titul však má být nadále podporován. Pro rok 2020 se plánuje jeho vydání na Steamu.

Zatím není známo, na jakých titulech bude Roundhouse Studios pro Bethesdu pracovat. Logicky je vše na počátku, a tak se tisková zpráva omezila na informaci, že započnou práce na “dosud neoznámených projektech”.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na