Stýská se vám po Prince of Persia a Splinter Cell? Ubisoft na ně prý nemá peníze

Foto: Ubisoft

Dříve patřily série Prince of Persia a Splinter Cell k nejúspěšnějším značkám francouzského vydavatele Ubisoft. Jenže to už je pěkných pár let zpátky. Zatímco poslední dobrodružství s tajným agentem Samem Fisherem vyšlo v roce 2013, tak vzpomínky na posledního Prince z Persie s podtitulem The Forgotten Sands sahají dokonce do roku 2010.

Na nejrůznější otázky ohledně budoucnosti těchto dvou sérií odpovídali zástupci Ubisoftu vždy diplomaticky ve stylu, že obě značky milují a rádi by na nich pracovali. Ve stejném duchu se ostatně nesla aktuální odpověď jednoho z členů vedení společnosti, Serge Hascoeta. Ten ale nakonec dodal také důvod, proč na pokračování oblíbených sérií čekáme tak dlouho. Podle Hascoeta na vývoj zkrátka nejsou finance. Jediné, co zatím může říct, že vývojáři o potřebné zdroje bojují.

Stále jde v podstatě o diplomatickou řeč. Ubisoft pochopitelně prostředky má – v posledních letech se společnosti daří velmi dobře a pravidelně končí v zisku. Hascoet svým vyjádřením chtěl říct spíše to, že aktuálně nechce poskytnout peníze na vývoj dalších dílů Splinter Cellu a Prince of Persia. Pravděpodobně v obavě, že by se neprodávaly tak dobře.

Čas od času se každopádně objeví zprávy o tom, že se nový Prince of Persia nebo Splinter Cell chystají. V případě druhého jmenovaného se to mělo v podstatě za jisté a představení se očekávalo na letošní E3, kde k němu ale nakonec nedošlo. Od té doby je také ticho po pěšině, tak doufejme, že hra nebyla zrušena.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Funboy
Host
Funboy

vtip roku XD