Super úspěšný Playerunknown’s Battlegrounds se dočká také mobilní verze

Minulý týden společnost Tencent oznámila, že získala práva na Playerunknown’s Battlegrounds pro čínský trh. A o pár dní později následují další informace o spolupráci tohoto mediálního giganta a vývojářského studia Bluehole. Podle nich už tým pracuje na mobilní verzi této nesmírně úspěšné multiplayerové akce, které se dosud – podle nově zveřejněných čísel – prodalo už 21 milionů kusů, což ji řadí mezi nejúspěšnější hry všech dob.

Jak přenést zážitek?

V rámci oznámení obě společnosti sdělily pouze to, že chtějí zážitek z Playerunknown’s Battlegrounds co možná nejpřesněji přenést také na mobilní zařízení, aniž by nějaká konkrétně jmenovali. Velmi pravděpodobně ale půjde o verze pro rozšířené operační systémy Android a iOS. Což o to, dnešní chytré telefony mají dostatek výkonu, aby hru zobrazily v poutavém grafickém hávu, větším oříškem ale bude, jak vyřešit ovládání.

Mobilní verze Playerunknown’s Battlegrounds půjde ale opačnou cestou než ta počítačová. Nejprve totiž vyjde pro čínský trh a teprve poté by se měla rozšířit do dalších regionů světa. Bližší informace o mobilní verzi PUBG by měly následovat v příštích týdnech.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na