Survivalová akce SCUM z vězeňského ostrova je zatím obrovsky úspěšná. České DayZ se už třese strachy

Mnozí měli za to, že jde jen o další z řady survivalových titulů, který rychle zapadne. Jenže nestalo se. SCUM zjevně zabodoval a už v první den zaznamenal přes 50 000 současně hrajících hráčů. Tedy minimálně tolik si verzi v předběžném přístupu muselo za jeden jediný den koupit. Zcela jistě to ale bylo mnohem více, protože ne všichni se hned zapojili do hry nebo v ní po celý den vytrvali.

Prodejní čísla v dalších dnech podle všeho utěšeně rostou a vydavatel Devolver Digital se tak na Twitteru mohl pochlubit tím, že SCUM je pro něj dosud nejúspěšnějším herním startem. Hra má každopádně atraktivní téma, kdy se coby trestanec snažíte přežít na vězeňském ostrově. Titul se také vyznačuje obrovským množstvím survivalových prvků, byť ne všechny jsou v předběžném přístupu zatím dostupné.

Na Steamu se na SCUM sešlo dosud více než 2000 recenzí, což rovněž svědčí o velkém zájmu o hru. Jejich vyznění je smíšené, což ale není pro titul v předběžném přístupu ničím neobvyklým. Důležitější je, že i negativní hodnocení hře většinou přiznávají značný potenciál.

Vážný konkurent pro DayZ

Zatím nejkritičtějším bodem se zdá být výkon. Mnoho hráčů si stěžuje, že ať už si nastaví nízké nebo vysoké detaily, SCUM se jim seká. To je ale věc, kterou tvůrci zřejmě dokáží brzy vyladit.

V recenzích SCUM se často objevuje srovnání s konkurenčním DayZ, které sice dalo žánru online survivalů vzniknout, ale po letech je stále ještě také jen v předběžném přístupu. A podle velké části hodnocení SCUM hru od českých Bohemia Interactive poráží. Kdo ví, jestli autoři DayZ nepromarnili optimální moment pro vydání a zda jim nyní SCUM definitivně nesebere vítr z plachet. Zdá se totiž, že autoři na hře velmi intenzivně pracují a rozhodně to nevypadá, že by se SCUM měl v Early Accessu potácet několik let.

SCUM - screenshoty
« 2 z 18 »
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lojzík
Host
Lojzík

Dayz nebude nikdy pořádně funkční. Vývoj na století dopředu.