Do světa vyráží další česká herní naděje. Chuchel je vtipnou adventurou s uměleckým vizuálním zpracováním

České vývojářské studio Amanita Design si svými tituly jako Samorost nebo Machinarium získalo celosvětovou proslulost, kterou se nyní pokusí zúročit a ještě více podpořit vydáním novinky Chuchel. Vychází dnes, 7. března 2018.

Chuchel je velmi netradiční počin, pro který byste marně hledali srovnání s něčím jiným než s předchozí produkcí českého studia. V jádru jde o logickou adventuru, ve které však nebudete mít žádné vysoké cíle v podobě záchrany světa. Bohatě si vystačíte se záchranou nebohé třešničky.

Autoři rozmanitou hratelnost balí do svého největšího trumfu, kterým je vizuální podání Chuchelu. To je velmi minimalistické, přesto nesoucí umělecké rysy. Zároveň slouží jako základ humorným situacím, kterých bude ve hře přehršel.

Chuchel možná není tak velkou hrou jako Kingdom Come: Deliverance, přesto je však velká naděje, že opět povýší jméno české vývojářské školy.

Chuchel vychází pro PC (Windows, Mac), ale také pro mobilní platformy (Android, iOS).

Chuchel – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na