Svou smrtí jste porušila obchodní podmínky, napsal zesnulé uživatelce PayPal. Pohrozil jí zrušením účtu a exekutorem

Pozůstalí musí v dnešním přebyrokratizovaném světě často čelit velmi nepříjemným situacím. Ale to, co zažil britský vdovec Howard Durdle v případu své zesnulé manželky Lindsay, to se jen tak nevidí. Od poskytovatele finančních služeb, společnosti PayPal, totiž obdržel dopis, ve kterém tato společnost jeho ženě hrozí zrušením účtu, protože svou smrtí porušila obchodní podmínky. Naštvaný muž pochopitelně psaní zveřejnil na svém Twitteru (viz níže).

Ve zjevně automatickém dopise odkazuje PayPal na odstavec 15.4. obchodních podmínek, který už v aktuální verzi není obsažen, ale podle všeho obsahoval následující: “Můžeme zrušit váš kreditní účet a požadovat jeho plné splacení v případě vaší smrti nebo nesvéprávnosti.”

PayPal v dopise hrozí omezením přístupu ke kreditnímu účtu, ukončením smlouvy a povoláním exekutora. Obzvlášť cynicky působí poslední část dopisu, ve kterém PayPal uvádí, že rozumí tomu, že se majitelka účtu mohla dostat do nepříznivé finanční situace a že je ochoten pomoci.

Společnost se za dopis po jeho zveřejnění omluvila jak veřejně, tak přímo Howardu Durdlovi. Podnikne prý opatření, které mají zabránit tomu, aby se něco podobného opakovalo.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na