Take-Two chce v příštích pěti letech vydat 93 her. GTA 5 už se prodalo 130 milionů kusů

Foto: GTA 5

Vydavatelská společnost Take-Two se chce zbavit nálepky “firmy jedné hry”. Zase tolik jí však spojení se sérií Grand Theft Auto, kterou tvoří její interní studio Rockstar Games, trápit nemusí. V nejnovější zprávě o hospodářských výsledcích totiž akcionáře informovala o tom, že se GTA 5 prodalo už více než 130 milionů kusů. Tento hit tak nadále prohlubuje pozici nejvýdělečnějšího produktu zábavního průmyslu vůbec. Vzhledem ke stále vysokým prodejům bylo překvapivé, když se GTA 5 objevilo v minulém týdnu zdarma na Epic Games Store. Je nicméně pravděpodobné, že za to tento obchod musel hodně zaplatit.

Jak už jsme ale uvedli, Take-Two potřebuje širší portfolio. Ostatně, z velkých vydavatelů ho má stále nejmenší. Také proto společnost oznámila, že v příštích pěti letech chce vydat celkem 93 her. To je pochopitelně obecné sdělení, ze kterého se moc vyčíst nedá, ale firma zdůrazňuje, že celkem 63 z těchto her by mělo být určeno pro zkušené až hardcore hráče a nabídnout tak plnohodnotný zážitek. To ale ještě neznamená, že půjde o AAA tituly. Většina bude zřejmě o třídu níže, někde ve skupině, kde loni zabodoval The Outer Worlds (prodalo se 2,5 milionu kusů, což je velký úspěch).

Podle zástupců Take-Two jde o nejsilnější výhled do budoucnosti, jaký kdy firma ve své historii měla. Svým způsobem jde také na jistotu, protože hlavním tahákem z této oznámené várky bude Grand Theft Auto 6.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na