Take-Two potvrdilo pokračování Bioshocku. Zakládá kvůli němu nové studio

Po mnoha letech spekulací máme konečně jasno. Další Bioshock bude. Vydavatelská společnost Take-Two v tiskové zprávě oznámila, že zakládá zcela nové vývojářské studio Cloud Chamber, jehož úkolem bude přivést na svět právě pokračování oblíbené série Bioshock.

První Bioshock vyšel v roce 2007 a vzhledem k nemalému úspěchu následoval o tři roky později třetí díl. Poslední plnohodnotný zástupce série z roku 2013 nesl název Bioshock Infinite a koncept utopické společnosti, kde se něco zvrtlo, přenesl z podmořského světa do oblak.

Zatím nevíme, zda nový Bioshock naváže na číselné označení a ponese tak jméno Bioshock 3 nebo Bioshock 4, nebo zda půjde opět spíše o úkrok stranou a spíše využití základní myšlenky značky s posunutou  hratelností.

Vzdálenější budoucnost

Nevíme ani to, kdy by mělo pokračování Bioshocku vyjít. Nepočítáme s ním ale v blízké době, protože hra bude zjevně ve velmi rané fázi vývoje. Ostatně v tiskové zprávě stojí, že studio bude další Bioshock “vyvíjet v příštích letech”.

Nový Bioshock by měl každopádně navázat na kvality svých předchůdců. Mezi vývojáři sice chybí Ken Levine, který byl duchovním otcem série, ale zato se na projektu podílejí jiní zkušení tvůrci. Šéfkou studia je Kelley Gillmore, která se může pochlubit 22 lety zkušeností v herní branži a 40 dokončenými hrami.

Jiní členové studia zase mají zkušenosti s předchozími Bioshocky, takže určitá návaznost je zaručena.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na