Targaryené a draci se vrátí ve spin-offu Hry o trůny. Prequel s Naomi Watts byl naopak zrušen

Mediální společnost HBO pochopila, že bez Hry o trůny se jen tak neobejde. Základní příběh sice už odvyprávěla, ale dílo George R.R. Martina poskytuje dostatek látky pro další seriály ze Západozemí. Dosud se počítaly se dvěma takzvanými prequely, tedy seriály, které se budou odehrávat před událostmi z původní Game of Thrones.

Jenže ze dvou už je bohužel jen jeden. První spin-off, se kterým se počítalo už pro příští rok a ve kterém hrála Naomi Watts, byl totiž překvapivě zrušen uprostřed produkce. Dokonce už byl natočen pilotní díl, který však podle všeho v HBO nenalezl zalíbení a nepomohly ani četné další úpravy.

House of the Dragon potvrzen

Fanouškům ságy tak momentálně zbývá jediné želízko v ohni. Se seriálem o rodu Targaryenů se sice počítalo, ale teprve teď od HBO dostal zelenou. Ponese název House of the Dragon a čerpat má z Martinovy knihy Oheň a krev.

Tip na článek:  Hra o trůny prozradila svůj konec už v první epizodě. Může za to Bran

Příběh se bude odehrávat 300 let před Hrou o trůny a pojednávat má o dobytí Západozemí rodem Targaryenů. Dozvíme se mimo jiné, jak byl vytvořen Železný trůn a jakým způsobem bylo sjednocen Sedm království.

Martin už v předstihu přislíbil spoustu draků, kteří se ostatně těšili obrovské popularitě už v Game of Thrones. Novým potenciálním “hrdinou” je tak především legendární drak Balerion, zvaný Černý děs. Seriál se možná zaměří také na takzvaný Tanec draků, jak byla eufemisticky nazvána občanská válka mezi dvěma znepřátelenými frakcemi Targaryenů, které soupeřily o Železný trůn.

První série o 10 epizodách

Autor románové předlohy George R.R. Martin na myšlence seriálu spolupracovalo se scénáristou Ryanem Condalem. Ten je spolu s režisérem Miguelem Sapochnikem showrunnerem série.

Zmíněný režisér přitom v univerzu Hry o trůny není nováčkem. Pro původní seriál natočil už “Bitvu bastardů”, za což získal ocenění Emmy. Také ve finální sérii se vrátil na plac. Nyní kromě pilotního dílu zinscenuje také další epizody House of the Dragon.

HBO pro první sérii plánuje obligátních deset epizod. Vše je ale zatím v začátcích. Seriál dosud není ani obsazen, a tak s jeho uvedením počítáme až v roce 2021.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na