Temné RPG Tainted Grail ze staré školy čerpá z Artušovských legend

Vývojářské studio Awaken Realms se rozhodlo přetavit svou úspěšnou deskovou hru Tainted Grail: The Fall of Avalon, na kterou v roce 2018 vybralo neuvěřitelných 130 milionů korun, do formy počítačové hry.

Tainted Grail využívá jako předlohu ságu kolem krále Artuše a Rytířů kulatého stolu, ale obklopuje ji mnohem temnějším vyjádřením. Samotný Artuš je po smrti a Avalon sužuje nákaza zvaná Wyrdness. Poslední vesničané se shromáždili kolem takzvaných menhirů, jež před nákazou poskytují ochranu.

Stejně jako v případě klasických RPG ve stylu Baldur’s Gate, Planescape: Torment a Tyranny se Tainted Grail zaměřuje na hráčské rozhodování. Nepůjde přitom o klasickou volbu mezi dobrem a zlem, ale mnohem častěji se budete pohybovat v nejednoznačné šedé zóně.

Autoři Tainted Grail chystají propracovaný otevřený svět, který se bude dynamicky měnit na základě vašich rozhodnutí. Můžete tak třeba probudit staré síly nebo je navždy zničit, nechat vzniknout celá města nebo je opět zlikvidovat. Zdánlivě malá rozhodnutí mají mít později velké následky.

Autoři slibují vyprávět osobní příběhy jednotlivých členů vaší skupiny, které s sebou ponesou vlastní dějové linky a ovlivní, jak na postavy bude okolí reagovat. Chystá se také systém diplomacie a pověsti.

Tainted Grail nabídne atraktivní bojový systém, který je kompletně tahový a staví na karetní hře. Na počátku partie vám hra náhodně vylosuje některé z vašich schopností, které pak můžete využívat. Každý z hrdinů pak bude disponovat vlastním balíčkem schopností, upgradů a specializací.

Tainted Grail má vyjít ještě letos, a to na PC.

Tainted Grail – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Meddy
Host
Meddy

Díky za tip, přidáno na wishlist 😉