Tester zveřejnil informace o pokračování Fortnite. Epic Games za to žádá maximální trest

Odhalení druhé kapitoly Fortnite mělo probíhat poněkud jinak, než se nakonec stalo. Už před jejím začátkem totiž unikly na veřejnost poměrně detailní informace, a tak hráči věděli, co bude po konci černé díry, do které se propadlo původní Fortnite, následovat.

Společnost Epic Games z úniku informací obvinila testera jménem Ronald Sykes, který Fortnite: Chapter 2 mohl testovat už v září. Ten měl prostřednictvím dvou účtů rozšířit povědomí o tom, co hráče v tomto pokračování čeká. Šlo zejména o novou mapu, kterou rovnou zveřejnil. Přitom podléhal ujednání o mlčenlivosti, které mu zakazovalo jakýmkoliv způsobem o novinkách mluvit. Podle Epic Games tak mimo jiné zkazil milionům hráčů překvapení.

Společnost nyní podala soudní žalobu za vyzrazení obchodního tajemství, ve které Sykese ani trochu nešetří. Naopak požaduje maximální náhradu škody, kterou jí smlouva umožňuje. “V přímém důsledku jednání Sykese proti smluvnímu ujednání danému v NDA utrpěl Epic škody v dosud neurčené výši, které nadále trvají,” stojí v žalobě.

Ronald Sykes se k obvinění Epic Games zatím nevyjádřil.

Tip na článek:  Fortnite opět běží. Užijte si Chapter 2, která je úplně jiná

Je ostatně známo, že Epic Games postupuje tvrdě proti všem, kdo podle něj poškozují Fortnite. Podal například několik žalob proti cheaterům ve hře.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 44 Prumer: 3.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mikik
Host
Mikik

Uveďte prosím na “novinařině”. Maximální trest – poprava nebo jen doživotí? 🙂