The Lord of the Rings: Gollum vyjde až na příští generaci konzolí. Herní Glum se nebude podobat tomu filmovému

Když v březnu loňského roku oznámilo německé vývojářské studio Daedalic Entertainment přípravy dobrodružné hry The Lord of the Rings: Gollum, pro mnoho fanoušků Tolkienova světa mezi hráči šlo o velmi pozitivní zprávu. Bohužel od té doby nenásledovaly žádné další informace, což mohlo vzbuzovat rozpaky nad tím, zda vývoj běží podle plánu. Teď však tvůrci poskytli obsáhlý pohled na hru redaktorům magazínu Edge, takže už jsme přeci jen moudřejší.

Pokud máte ústřední postavu Gluma zažitou z filmové trilogie Petera Jacksona, kde ji nenapodobitelným způsobem zpodobnil Andy Serkis, budete si muset zvykat na jinou podobu tohoto rozporuplného charakteru.”Nechceme zklamat lidi, kteří viděli pouze filmy. Ale ve zkratce – nebude vypadat jako Andy Serkis. Začali jsme s postavou, kterou kdysi byl, a pak se vyvinul. Bude jasně vidět, že kdysi býval lidskou bytostí, než ho Prsten zkazil,” uvedl seniorní producent hry Kai Fiebig.

Důraz na samotnou postavu, nikoliv schopnosti

Máme širší možnosti vyprávění příběhu, než kdy měly filmy, a pro nás je důležité ukázat různorodé emoce. Potřebujeme někoho, koho budete téměř milovat, a na druhé straně někoho, koho se budete bát. A občas, to mi věřte, z něj budete mít strach.

The Lord of the Rings: Gollum bude podle popisu Edge poměrně přímočarou stealth hrou s důrazem na šplhání a lezení po vertikálních prvcích. Glum přitom nebude žádný superhrdina, který by disponoval plejádou schopností. Podle tvůrců by nedávalo valný smysl, aby získal nové skilly poté, co úspěšně přežíval celá staletí. Důraz tak hra bude klást především na rozervaný charakter, ve kterém se perou přednosti Sméagola a zápory Gluma.

Vyšlo také najevo, proč jsme o hře od jejího oznámení v podstatě neslyšeli. Autoři neměli příliš co ukazovat, jelikož byli na začátku vývoje. Vydání The Lord of the Rings: Gollum je totiž v plánu až na rok 2021, a to pro příští generaci konzolí (Xbox Series X, Playstation 5) a PC.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 2.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na