THQ Nordic koupilo studio Piranha Bytes, které stojí za Gothic nebo Elex

Společnost THQ Nordic o sobě opět dává náležitě vědět. Poté, co oznámila představení dvou nových titulů na E3 2019, informovala také o velké akvizici v podobě nákupu vývojářského studia Piranha Bytes. To je známé jako tvůrce her ze sérií Gothic, Risen a naposledy Elex.

Vývojářské studio už v minulosti spolupracovalo s THQ Nordic (Elex) a Deep Silver, což je vydavatelský brand Koch Media, jež rovněž spadá do stejného koncernu jako THQ Nordic. Součástí obchodu je jak samotné studio, tak veškerá autorská práva na značky.

Cenu zatím ani jedna ze stran nezveřejnila. Měla by však činit přibližně stejnou částku, jakou by Piranha Bytes od vydavatele dostalo na tříletý vývoj chystaných her jako Elex 2.

Piranha Bytes patří k nejikoničtějším německým vývojářským studiím, které vytvořilo RPG jako Gothic, Risen a Elex. Tyto silné značky se ukázaly jako silné a budou skvělým rozšířením našeho portfolia. Těšíme se na to, až tým Piranha začleníme do naší rodiny. Studio se těší legendárnímu statusu u RPG komunity. Fanoušci milují jejich hry a těší se na nové tituly,” uvedl v tiskové zprávě Lars Wingefors, šéf THQ Nordic.

Tip na článek:  Megalomanské THQ Nordic sbírá herní značky. Skutečný hit mu ale chybí

Více než 100 herních značek

Piranha Bytes má nadále zůstat nezávislým studiem. Nadále se bude soustředit na RPG zážitky, pro které jim bude ponechána potřebná kreativní svoboda. Jde tak o podobný případ jako pražské Warhorse, které pohltil stejný koncern.

THQ Nordic novou významnou akvizicí sleduje svůj plán nakupovat další značky a vývojáře a tím neustále růst. Aktuálně má společnost ve svém vlastnictví více jak 100 značek, mezi které patří například Saints Row, Darksiders, Metro, Titan Quest (nedávné rozšíření), Kingdoms of Amalur nebo Wreckfest.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na