Tomu se říká úspěch. Sedm let starý Skyrim každý měsíc stále hrají miliony lidí

Společnost Bethesda sice už oznámila přípravy The Elder Scrolls 6, ale může si dovolit luxus nepospíchat s vývojem, protože předchozí díl Skyrim má mezi hráči stále velký úspěch.

Šéf vývojářského studia Bethesdy, Todd Howard, na barcelonské konferenci Gamelab prohlásil, že on a jeho kolegové jsou s výkony Skyrimu velmi spokojení. Titul každý měsíc hrají miliony lidí.

Hráči by se tak neměli divit, že Skyrim neustále vychází v nových a nových formách. Například v podobě speciální edice nebo nedávno ve verzi pro Nintendo Switch. “Pokud chcete, abychom to přestávali vydávat, tak to nekupujte,” dodal Howard v humorném duchu.

Práce se staršími hrami

Todd Howard si také pochvaloval spolupráci se Steamem, který podle něj umožňuje hráčům věnovat se starším titulů. Obráceně to ale samozřejmě chápat tak, že Steam vývojářům a vydavatelům umožňuje hráče zásobovat letitým obsahem. Podle Howarda tímto směrem začínají pracovat také výrobci hlavních konzolí.

The Elder Scrolls V: Skyrim vyšel v roce 2011 a je považován za jeden z milníků RPG žánru. V roce 2016 Bethesda uvedla, že prodala na 30 milionů kopií této hry. Od té doby jistě nějaký ten milion ještě přibyl.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Fefe
Host
Fefe

o já jsem to nespustil tak 2 roky:)

jan blb
Host
jan blb

a co je komu do toho