Turnaj ve Fortnite udělal z dětí boháče. Dva Češi dostali jen za účast po milionu

První mistrovství světa v nejoblíbenější hře současnosti – Fortnite – je za námi. V sólovém finále, které se konalo v neděli, zvítězil šestnáctiletý Kyle “Bugha” Giersdorf a vyhrál díky tomu celé 3 miliony dolarů. Při současném kurzu to dělá 69 milionů korun.

Vítězství s velkým náskokem

Bugha dokázal celkem v šesti hrách získat 59 bodů, čímž se výrazně oddělil od zbytku hráčského pole. Body se rozdělovaly na základě konečného pořadí v každém ze šesti západů a také za eliminace. Bugha hrál agresivně, pobil mnoho soupeřů a první z mačů získal pro sebe. Do posledního kola tak nastupoval s 15bodovým náskokem. Ten sice vyhrál Švéd Crue, který se v konečném pořadí umístil na šestém místě. Nakonec měl Kyle Giersdorf náskok 26 bodů.

Na druhém místě skončil Harrison “Psalm” Chang se 33 body. Jen o bod méně získal třetí Shane “Epikwhale”. Ani odměny na těchto místech nejsou k zahození – 1,8 milionu dolarů, respektive 1,2 milionu dolarů.

Tip na článek:  Autoři Fortnite opět posílají podvádějícího hráče před soud

Češi brali “cenu útěchy”

V kategorii dvojic, která proběhla už v sobotu, zvítězil David “AquaL a Emil “Nyhrox” Bergquist Pedersen. Také oni si dohromady přišli na 3 miliony dolarů. Skvělý výsledek pak zaznamenali druzí Jaden “Wolfiez” Ashman a Dave “Rojo” Jon. Tento výsledek vzbudil pozornost především proto, že 15letý Wolfiez nehrál klasicky na klávesnici a myši, ale na ovladači, což se všeobecně považuje za hendikep. Díky tomu ale mohl používat pomoc při míření, kterou hráči s myší k dispozici nemají.

Turnaje se účastnili také dva Češi. Čtrnáctiletý Martin „Marteen“ Pátek a o dva roky starší Richard „Skailer“ Janeček sice do konečného pořadí výrazněji nepromluvili, smutnit ale nemusí. Jen za účast si každý z nich přišel na více než milion korun.

Mistrovství světa ve Fortnite tak jen potvrdilo, že v této hře se točí obrovské peníze a podařilo se kolem ní stvořit plnohodnotný byznys v podobě profesionálních hráčů, streamerů, doplňkových předmětů atd.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 1.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
SINITAR
Host
SINITAR

To bych brečel… kravina jako Fortnut a oni hrají mistrovstvý…. Přesně ten důvod, proč nedělat “hráče profesionála” hrají jen samé píčoviny…. 🙁 to bych z toho zvracel… tfuj.