Ubisoft vyzval komunitu, aby složila hudbu pro Watch Dogs Legion. Kritici mluví o vykořisťování

Ve spolupráci s komunitní sítí Hitrecord vyzval francouzský vydavatel Ubisoft všechny zájemce k tomu, aby pro chystaný titul Watch Dogs Legion složili hudbu. Nejlepší kousky potom autoři vyberou a objeví se přímo ve hře. Podobnou akci spustila společnost už loni v případě hry Beyond Good and Evil 2. A stejně jako tehdy, také tentokrát sklízí kritiku.

Ubisoft chce do Watch Dogs Legion dostat celkem 10 hudebních kousků, které budou pocházet od umělců z Hitrecordu nebo hráčské komunity. Nepůjde přitom o oficiální součást herního soundtracku, jako spíše podkres, který můžete slyšet na mnoha místech herního světa. Například, když se budete v pobrexitovém Londýně projíždět autem, budou vám tyto kousky hrát z rádia. Nemusí přitom jít ani o plně komponované písně, ale třeba jen výseky. Z poskytnutého materiálu pak bude namícháno zmíněných 10 songů.

Umělecká komunita však podobné výzvy nevidí ráda a označuje je za spekulativní práci. Tedy práci, za kterou nenáleží pevně daná odměna. Ta může přijít pouze v případě, že si Ubisoft danou práci vybere. Potom za licenci zaplatí 2000 dolarů, a to každému, kdo se na výsledku podílel, bez rozdílu, kolik kdo jaké práce odvedl. Dotyční, jejichž dílo vybráno nebude, mají smůlu – nedostanou nic.

Tip na článek:  Cyberpunkový Watch Dogs Legion je oficiální. Podívejte se na povedený trailer a záběry z hraní

Šéf sítě Hitrecord, herec Joseph Gordon Levitt, hájí výzvu tím, že podle něj nejde o spekulativní práci jako spíše komunitní práci. Tedy dobrovolnou činnost, která může být v případě úspěchu odměněna.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Deav
Host
Deav

A nakonec budou ještě chtít zaplatit licenci za používání hudby i když sestříhanou a vlastní tvorba? Kdo se s tim bude s..t!!
A to frantíkům došly lidi, nápady nebo to bude takový propadák a chtějí to zamaskovat komunitní prací?? První díl celkem dobrý nápad a víc už ne.