Ubisoft zažaloval Apple a Google kvůli neomalené kopii Rainbow Six: Siege

Francouzská vydavatelská společnost podala žalobu na giganty Apple a Google za jejich roli v prodeji hry, která bez skrupulí kopíruje multiplayerový hit Tom Clancy’s Rainbox Six: Siege.

Zmíněný titul nese název Area 52 a za jeho vývoj je zodpovědné čínské vývojářské studio Ejoy, které patří místními gigantovi Alibobaa.

Podle soudních dokumentů, ze kterých citovala agentura Bloomberg, považuje Ubisoft tuto hru za prostou kopii Rainbow Six: Siege s tím, že toto konstatování je mimo jakoukoliv debatu.

Ubisoft uvedl, že informoval Apple a Google o tom, že Area 52 porušuje jeho ochranné značky, ale ani jedna ze společností hru neodstranila ze svého app storu.

Doslova každý aspekt Area 52 je okopírovaný od Rainbow Six: Siege, ať už jde o výběr operátorů, finální obrazovku se skóre nebo cokoliv mezi tím,” tvrdí zástupci Ubisoftu.

Podle žaloby má Rainbow Six: Siege aktuálně 55 milionů registrovaných hráčů po celém světě, z nichž tři miliony hrají aktivně každý den.

Naše konkurence se neustále snaží těžit z popularity R6S a přilákat k sobě pozornost a peníze našich hráčů,” uvedla firma v prohlášení.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na