Ubisoftu se po změně strategie propadly příjmy. Na příští rok má připraveno jen 5 velkých her

Vydavatelská společnost Ubisoft prožila krušné třetí čtvrtletí svého fiskálního roku, které je fakticky čtvrtým čtvrtletím roku kalendářního. Její obrat se propadl o 26 %, a přestože se čekalo ještě horší číslo, rozhodně to není důvod k optimismu. Za tři měsíce končící posledním dnem loňského roku vykázal Ubisoft příjmy ve výši 416,2 milionu EUR, jak vyplývá ze zprávy společnosti investorům.

Přestože celý tento fiskální rok je pod našimi původními očekáváními, ve třetím čtvrtletí jsme zaznamenali skvělé výsledky od řady her z našeho staršího portfolia, zejména pak Rainbow Six Siege, Assassin’s Creed Odyssey, The Crew 2 a Mario + Rabbids Kingdom Battle a také z vydání Just Dance 2020, které je zpět na růstové křivce,” uvedl šéf Ubisoftu, Yves Guillemot.

Ubisoft už v říjnu celý fiskální rok oficiálně odepsal s tím, že se musí soustředit na zvýšení kvality a inovativnosti svých titulů. “V minulých měsících jsme změnili naši organizační strukturu, abychom posílili naše zaměření na hry s vysokým potenciálem, a jsme nadšení plánem vydat ve fiskálním roce 2020-21 pět nových AAA her,” vysvětlil Guillemot.

Beyond Good and Evil 2 letos určitě nevyjde.

Co se Ubisoft (ne)chystá vydat

Pět nových AAA titulů však v roce, kdy má být na trh uvedena nová generace konzolí, nezní příliš odvážně a lze tak vycházet z toho, že reorganizace firmy je přeci jen hlubší a negativně se podepíše i na výsledcích příštího roku. Takřka jistá jsou vydání Watch Dogs: Legion, Rainbow Six Quarantine a Gods & Monsters. Překvapivě však mezi onou pěticí nebudou figurovat dlouho očekávané tituly Beyond Good and Evil 2 a Skull and Bones. S oběma se počítá až pro fiskální rok 2021/22. Zůstávají tak dva volné sloty pro dosud neoznámené hry, což není mnoho. Vysoké sázky v tomto ohledu padají na hojně spekulovaný Assassin’s Creed: Ragnarok a také další díl Far Cry. To by na druhé straně trochu odporovalo prohlášení o nových výzvách a inovacích. Na druhou stranu, akcionáři určitou jistotu požadují.

Příští rok tak bude pro Ubisoft náročný. Největší želízko v ohni, kterým je jednoznačně Watch Dogs: Legion, nespadá mezi nejvýdělečnější série firmy a na opravdové dobytí trhu spíše čeká. Zda se mu to podaří, je ve hvězdách. Ani nové Rainbow Six či úplná novinka Gods & Monsters neslibují a priori milionové prodeje, a tak by investoři měli být spíše opatrní.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na