Umělec využil GTA 5 k vizualizaci zneužívání zbraní v USA. Obyvatelé Los Santos se budou po celý rok vraždit mezi sebou na základě oficiálních dat

“Nikoliv zbraně zabíjejí lidi, jsou to videohry.” V boji za zachování liberálních zákonů týkajících se zbraní se americká zbrojní lobby neštítí už vůbec ničeho a vinu za rostoucí počty mrtvých v přestřelkách se snaží házet na druhé.

Odborníci se shodují v tom, že masivní rozšíření zbraní ve Spojených státech amerických nestojí jen za fenoménem šílených střelců na školách, ale vede k velkému počtu úmrtí i v každodenních přestřelkách. Na tento stav se rozhodl upozornit profesor a umělec v jedné osobě, Joseph DeLappe. Ten pro svou novou uměleckou instalaci vtipně využil Grand Theft Auto 5. Tedy jednu z nejoblíbenějších her současnosti a zároveň jednu z těch, která je nejčastěji obviňována z toho, že vede lidi k násilnému chování.

GTA 5 za násilí nemůže, pouze ho ukazuje

Projekt nese název Elegy: GTA USA Gun Homicides a začal se vysílat 4. července 2018, tedy v americký Den nezávislosti, na Twitchi. Celý jeden rok má automaticky se hrající verze GTA 5 poukazovat na násilí způsobované zbraněmi v USA.

Umělecká inscenace pomocí přestřelek a četných mrtvol vizualizuje lidi, kteří od začátku tohoto roku přišli o život v přestřelkách. Každý den krvavá lázeň začíná nanovo, a to na základě aktualizovaných čísel z databáze Gun Violence Archive. K tomu hraje neoficiální hymna USA – God Bless America.

Podle DeLappeho nejde v žádném případě o kritiku hry GTA 5 nebo her obecně. Šlo mu pouze o to, poukázat na problém, kvůli kterému jsou Spojené státy americké jednou z nejnebezpečnějších zemí na světě.

Elegy: GTA USA Gun Homicides – živé vysílání

Sledujte živé video od uživatele josephdelappe na adrese www.twitch.tv

Mohlo by vás zajímat

 

Ohodnoťte článek
[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

2 Komentáře zapnuto "Umělec využil GTA 5 k vizualizaci zneužívání zbraní v USA. Obyvatelé Los Santos se budou po celý rok vraždit mezi sebou na základě oficiálních dat"

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mirek
Host

Zbraně nezabíjej, zabíjej lidi! zbraň je jenom nástroj, kus kovu, dřeva nebo plastu. Za násilí v americe nemůže přístup ke zbranim, ale moderní výchova ze který rostou přecitlivělí zmrdi který si nedokážou poradit ani s běžnejma životníma problémama, díky sociálnim médiim maj pocit že musej bejt vidět a slyšet což se jim nedaří a pak se znich stávaj feministky, bojovníci za práva všeho možnýho, vegani nebo šílení střelci.

kopapaka
Host

Jo, jenže pokud přesně podle reálnejch dat bude většina vrahů i zavražděnejch černá, tak autora rozcupujou 🙂
Dokonce i v USA mají většinu vražd na svědomí vzájemné přestřelky drogových gangů…
Zajímavé je, že v takovém Mexiku je větší(dvojnásobek na počet obyvatel) počet vražd střelnou zbraní a to tam mají zbraně v podstatě zakázané…

TOPlist