Uniklé video z Assassin’s Creed Valhalla prozradilo překvapivé věci

Foto: Ubisoft

Ubisoft zase jednou neuhlídal interní materiály ke svým hrám a výsledkem je celých 30 minut záběrů z hraní chystaného blockbusteru Assassin’s Creed Valhalla. Přestože vydavatel video stáhl a tvrdě jde i po všech možných reuploadech, kdo chtěl, video už viděl, případně si ho najde.

Půlhodinové video Assassin’s Creed Valhalla ukazuje útok Vikingů na pevnost, k vidění je také dračí loď, souboje a samozřejmě hlavní charakter Eivor v akci. Vzhledem k tomu, že se na video můžete podívat sami (pokud by nefungovalo přiložené video, hledejte Valhalla Leak na Youtube, kde se vždy nějaký ten odkaz objeví), nebudeme zde popisovat, co přesně je něm k vidění. V obecnější rovině ale poukážeme na tři věci, které nás zaujaly a které jsou pro hru i celou sérii významné.

Výrazně rozšířený soubojový systém

Na první pohled se souboje v Assassin’s Creed Valhalla podobají těm z předchozího dílu Odyssey. Odkontrujete nepřátelské útoky, udělíte jim pár ran, případně využijete speciálních útoků. Při bližším pohledu si ale všimnete několika novinek.

  • Nepřátelé mají nově slabá místa. Pokud lukem cílíte na nohy nebo jiná žlutě označená místa, uštědříte obzvlášť velké škody. Paty jsou zkrátka stále největší slabinou, a to i mimo Iliadu.
  • Nepřátelé mají výdrž. Možná nepříliš vzrušující novinka, ale ukazuje se to jako velmi zajímavá věc. Nad hlavami nepřátel se objevuje druhá lišta, po jejímž vyčerpání nemohou protivníci provádět speciální útoky. Takticky je tak můžete dostat do kolen.
  • Zbraně na házení. V boji můžete kolem se povalující zbraně sebrat a hodit je na protivníky.
  • Statistiky jsou méně důležité. Zdá se, že souboje v Assassin’s Creed Valhalla nejsou tak silně závislé na číslech, jako tomu bylo v Odyssey. K dispozici jsou také “finisher moves”.

Vikingové bojují proti Vikingům

Když autoři představili premisy příběhu Assassin’s Creed Valhalla, ptali se mnozí hráči, jaké to vlastně bude hrát za dobyvačného vraha, který zapaluje nevinné kláštery? Uniklé video nabízí možnou odpověď: Eivor nebude bojovat pouze proti Anglosasům.

V případě Rueda jde podle všeho o severského warlorda, který si chce Anglosasy podmanit železnou rukou. Eivor přitom stojí na straně krále Osvalda z jižní Anglie. Hlavní hrdina se ve videu zasazuje o mírumilovné spolužití národů. Z prvního traileru ale víme, že budeme bojovat i proti Angloasům pod vedením krále Alfréda. Každopádně se zdá, že karty nebudou rozdány černobíle a dělící linie nebude národnostní, ale spíše bude diferenciovat “hodné a zlé”.

Valhalla se od Odyssey velmi liší

Ubisoft si v loňském roce musel vyslechnout hlasitou kritiku za své mechanismy lootu, které v posledních letech cpal do všech svých her. Pohár tak nějak přetekl s vydáním Ghost Recon: Breakpoint, které to schytalo za všechny tituly z francouzské stáje. Ubisoft pak přislíbil pro budoucí hry velké změny a řadu z nich také z tohoto důvodu odložil.

Přestože nelze na základě uniklého videa vydávat konečné soudy, zdá se, že loot zde nebude hrát tak významnou roli a zbroj už nebude sama o sobě rozhodovat o vítězství nebo porážce v souboji. Levelování vypadá tentokrát klasičtějši, když prostřednictvím bojů sbíráte zkušenosti a na jejich základe skillové bodíky. Tak by mělo být docíleno toho, že sílu nezískáte primárně pomocí zbraní a výzbroje, ale dostane ji postava sama o sobě.

Už více se dozvíme více

Ubisoft tento únik neplánoval, ale už brzy chtěl o Assassin’s Creed Valhalla odhalit podrobnosti oficiální cestou. Na chystané virtuální akci Ubisoft Forward, která se odehraje 12. července, bude nový díl slavné série hrát jednu z nejdůležitějších rolí. Více se tu dozvíme také o Watch Dogs Legion a nahlas se spekuluje o oznámení Far Cry 6.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jaaa
Host
Jaaa

Bude se to lišit jen velice malo .Copysoft nezklame.Odpad pro konzolisty co nám zaplatí torrent jako vždy.