Úřadům se nelíbí prodej náhodných předmětů ve hrách. Nizozemci to považují za hazard a chystají regulaci

Takzvané lootboxy mají nejpozději od loňského roku velmi kontroverzní pověst. Poté, co je společnost Electronic Arts v online akci Star Wars: Battlefront 2 navázala na pokrok ve hře, namísto toho, aby je omezila pouze na kosmetický dopad, následoval mohutný řev nespokojené komunity. Ten následně vedl k tomu, že lootboxy ze hry úplně vypadly.

O několik měsíců později se EA rozhodlo lootboxy do hry vrátit, byť už pouze s kosmetickými předměty. Ale kostky už byly vrženy a celá ta negativní publicita dolehla až k úřadům jednotlivých států, které se začaly zabývat tím, zda se tady neděje něco, co by mohlo vykazovat prvky hazardu. Ten pochopitelně podléhá zákonné regulaci.

Mezi provinilci samí prominenti

Nizozemsko nyní jako první stát dospělo oficiálně k tomu, že lootboxy jsou za určitých okolností hazardem. A ty okolnosti zjevně není tak obtížné splnit. Z deseti zkoumaných her obsahujících lootboxy totiž u čtyř z nich úředníci konstatovali, že porušují zákonné podmínky regulující sázení a hazardní hry.

Určující podmínkou se zdá být to, zda je v dotyčné hře možné nakupovat náhodně určené předměty a s nimi následně obchodovat. To totiž znamená, že mají určitou tržní hodnotu. Zatím nemáme oficiální zprávu o tom, které konkrétní hry se provinily proti zákonu, ale holandská média hovoří o této problematické čtveřici: FIFA 18, PUBG, DOTA 2 a Rocket League. Ve všech případech jde o velice oblíbené hry.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na