Veteráni z Bioware pracují na novém příběhovém sci-fi RPG. Vydavatelem je Wizards of the Coast

Tak je to konečně oficiální. James Ohlen, někdejší vedoucí designér u Bioware, pracuje se svým vývojářským studiem Archetype Entertainment na nové hře. Ta vzniká pod vydavatelským patronátem společnosti Wizards of the Coast, která je dobře známá pro karetní a stolní hry Magic: The Gathering a Dungeons and Dragons.

Ohlenovi se do jeho studia podařilo získat ještě další zkušené vývojáře z Bioware, kteří zde pracovali na sériích Dragon Age, Mass Effect nebo Neverwinter Nights. Ostatně, není příliš divu. Bioware se pod křídly Electronic Arts v poslední době vůbec nedaří, a toto tak mohla být pro mnohé vítaná příležitost vrátit se k prvotřídnímu vývoji her podle jejich představ.

Zatím bezejmenný titul má být sci-fi RPG, které bude klást značný důraz na příběh a hráčská rozhodnutí. Že vám to připomíná Mass Effect? A vadí to vlastně někomu? Poté, co byla tato série uložena k ledu, panuje po podobných titulech velký hlad. Podle generálního manažera Archetype Entertainment, Chada Robertsona, má být hra zástupcem “příští generace příběhových RPG”.

Zatím nebylo oznámeno ani přibližné datum vydání. Podívat se ale můžete na první concept art, který může alespoň trochu napovědět o atmosférickém vyznění chystané hry.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na