Více výkonu pro čínské podvodníky v PUBG. Společnost Dell se kaje za tragickou reklamu

To, že má oblíbená online hra Playerunknown’s Battlegrounds velký problém s cheatery, tedy podvodníky, zejména potom v Číně, by mělo být v současné době známo prakticky každému, kdo se o herní branži alespoň trochu zajímá.

Z tohoto pohledu byla velkým překvapením reklama předního výrobce počítačů, společnosti Dell. Ten představoval nejnovější zařízení postavené na nové generaci procesorů Intel. Označil je přitom za obzvlášť efektivní právě pro cheatery.

Podle australského magazínu PC PowerPlay lákala zástupkyně společnosti Dell právě na vynikající výkon v Playerunknown’s Battlegrounds. Na tom by vzhledem k oblibě hry v Číně nebylo nic zvláštního. Reklamní sdělení však nemělo být, že by počítače Dell s procesory Intel zajistily vynikající snímkovou frekvenci při vysokých detailech.

Chytré řešení pro vítězné typy

Ne, mnohem lépe prý počítače poslouží ke zvládnutí souběžného běhu hry a vysokého počtu cheatovacích pluginů, které mají také své nároky na výpočetní výkon. Aby toho nebylo málo, nikdo ze zástupců Dellu nehovořil o tom, že by snad mělo jít o podvod. Marketingovými řečičkami to zaobalili tak, že jde o “chytré řešení, které využijí vítězné typy hráčů”.

Dodejme, že prezentace byla určená v drtivé většině pro čínské novináře a PC PowerPlay na ní byl jediným neasijským médiem, což si představitelé Dellu zřejmě neuvědomili. Podle redaktora berou Číňané podvádění v PUBG za tak běžnou věc, že se nad sdělovanými informacemi nikdo z nich nepozastavil.

Když vše vyplulo na povrch, začal si Dell sypat popel na hlavu s tím, že pochopitelně podporuje kulturu fair-play a odsuzuje podvodné jednání. Přiznal, že v rámci zmíněné prezentace nebyly použity správné příklady. Je však otázkou, nakolik vážně to společnost myslí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na