Vybíráte nový mobilní telefon? Na co si dát pozor

Dnešní doba už je taková, že nás poměrně často staví před potřebu vybrat nový mobilní telefon. Nabídka je přitom stále širší, stejně jako funkce jednotlivých přístrojů. Jak ale vybrat ten správný kousek, který bude na další roky plnit přesně ty funkce, jež od něj žádáme? A jak postupovat, abyste nezaplatili více, než je třeba? Připravili jsme si pro vás několik tipů, které by se vám mohly hodit.

Drahý nemusí být lepší

Na trhu je k dispozici obrovské množství telefonů, z nichž některé stojí několik desítek tisíc a jiné seženete výrazně levněji. Ačkoliv by se zdálo, že mezi takovými zařízeními musí ležet obrovská propast, není tomu tak. Existují velké značky jako Apple nebo Samsung, které investují vysoké sumy do marketingových kampaní, jejichž výsledkem jsou reklamy v televizi, časopisech a na billboardech. To vše se musí nějak zaplatit a v konečném součtu to zaplatí právě zákazník. Za své peníze pak nedostane adekvátně kvalitnější hardware, jako spíše statusový symbol.

Na tom není nic špatného a telefony iPhone nebo Galaxy se prodávají a budou prodávat skvěle. Pokud vám ale nejde o značku, je to nejlepší způsob, jak ušetřit. V nabídce internetových obchodů totiž najdete výkonnostně velmi podobná zařízení, která mohou stát polovinu až třetinu sumy prémiových modelů. Mezi takové patří mobily značek Xiaomi, Honor nebo Asus.

Tip: Máte vybraný telefon? Najděte si kupon, který vám ho zlevní

Důležitý hardware

Při výběru telefonu je dobré hledět na několik základních kritérií. Jde například o velikost operační paměti, na kterou se často zapomíná. Právě ta přitom často o výkonu telefonu rozhoduje více než počet jader procesoru. V dnešní době byste neměli jít pod 3 GB RAM, ideální jsou potom 4 GB. Podstatný je také kapacita interního disku. Nejlevnější modely aktuálně nabízejí 16 GB paměti, což je ale po odečtení místa, které je třeba na operační systém a další nutné aplikace, už poměrně nedostatečné. Minimem je tedy 32 GB, ale lépe 64 GB paměti. Zapomínat byste neměli ani na rozlišení displeje, jež by v dnešní době mělo splňovat HD parametry. V případě fotoaparátu pak hraje roli nejen počet megapixelů, ale také odladěnost software.

Ušetřete při nákupu mobilu

V případě, že se chystáte pořídit nový mobilní telefon, existují možnosti, jak velmi jednoduše ušetřit. Prohlédněte si například seznam kuponů na webu Kuponyonline.cz, kde pravidelně najdete slevové kódy do obchodů jako Alza, Datart nebo Euronics. Tento kód pak zadáte při nákupu v daném obchodu a za telefon zaplatíte klidně o několik set korun méně.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na