Jak vybrat mobilní telefon s nejlepším poměrem kvality a ceny?

Trh s mobilními telefony je aktuálně doslova přesycen různými značkami, které na něj chrlí ještě větší množství modelů, v nichž může být docela problém se vyznat. Obzvlášť pokud nový telefon pořizujete jednou za dva roky a mezitím se o vývoj mobilů příliš nestaráte. Jenže za tuto, natožpak delší, dobu se změní v podstatě úplně vše.

Pokud jste tak dnes zasedli k počítači s tím, že si vyberete nový mobilní telefon, možná se cítíte tak trochu ztracení. Obchody nabízejí telefony za nízké jednotky tisíc, ale také za desítky tisíc. Na první pohled mezi nimi přitom není kdovíjaký rozdíl. Jak tedy vybrat mobil dle optimálního kritéria, které je většině zákazníků nejbližší, tedy poměru ceny a kvality, popřípadě výkonu?

Nižší cena neznamená adekvátně snížený výkon

Předně je třeba si uvědomit, že i na trhu mobilních telefonů platí stejná pravidla jako kdekoliv jinde. To znamená, že pokud nějaká značka bude investovat značné sumy do marketingových kampaní, bude ji zákonitě chtít více lidí a rádi si za ni připlatí. Mezi takové značky v případě mobilů patří zejména Apple, Samsung nebo Huawei. Zde jednoduše platíte za exkluzivitu. Abychom byli féroví, dodejme, že špičkové modely těchto značek jsou těmi, u nichž se jako první objevují nejmodernější technologie.

Ty se ale poměrně rychle dostávají i do modelů střední třídy, kde už je konkurence významně větší, a dalo by se říct, že z hlediska poměru kvality a ceny tu dominují značky méně známé, ale co do výsledného zpracování neméně kvalitní. Jen na sobě nemají slavné logo a neprodávají se tudíž s přestřelenou marží.

Vybrané modely výhodných mobilních telefonů

Typickým případem je značka Xiaomi, která v poslední době rozpoutala velkou modelovou ofenzívu a z jejíž nabídky je radost vybírat. Doslova hitem je telefon Xiaomi Redmi 6, který se pyšní 8jádrovým procesorem a dostatečnou kapacitou operační paměti (3 GB RAM), což bohatě stačí na naprosto plynulý chod všech aplikací a většiny her. Kromě toho se může pochlubit i vymoženostmi, které byly dříve doménou dražších modelů, a sice čtečkou otisků prstů a duálním fotoaparátem. Menší vadou na kráse může být rozlišení 1440 × 720 px.

Velmi atraktivní telefony z hlediska poměru ceny a kvality nabízí také značka Honor, která je ve skutečnosti labelem společnosti Huawei. Jeho prostřednictvím tento prémiový výrobce zasahuje zákazníky citlivé na ceny, kteří ale chtějí mít špičkovou techniku. Tu nabízí například model Honor 10 se špičkovými komponenty a cenou hluboko pod deseti tisíci.

Volbou, která málokdy zklame, je také značka Asus. Pakliže patříte mezi milovníky selfie fotografií, oceníte speciálně navržený Asus ZenFone 4 Selfie Pro, který kromě 8jádrového procesoru a 4 GB RAM nabízí netradičně dobře vybavený přední duální fotoaparát (24 Mpx × 5 Mpx). Fotky pak můžete ukládat na dostatečně velké úložiště o 64 GB. Jediné, s čím je třeba se u tohoto modelu vyrovnat, je starší verze operačního systému Android, což ale nijak nebrání jeho funkčnosti.

Pokud nelpíte na tom, že musíte mít vždy to nejmodernější a nejdražší, nabízí vám trh s mobilními telefony obrovský výběr zajímavých modelů, které by ještě před pár lety nebyly myslitelné ani v té nejvyšší kategorii.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 2.3]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na