Vychází akce Generation Zero. První recenze hovoří o zklamání

Když byla na loňském veletrhu E3 oznámena akce v otevřeném světě Generation Zero od zkušeného vývojářského studia Avalanche, vzbudilo to u mnoha hráčů když ne nadšení, pak určitě značná očekávání. Nová atraktivní značka v zajímavém prostředí Švédska 80. let, které napadli tajuplní roboti, to neznělo vůbec špatně.

S blížícím se datem vydání však přeci jen začaly doutnat pochybnosti. Proč se o hře vůbec nemluví? Nebude na poslední chvíli odložena? Ne, odložena nebyla a v tichosti dnes také vyšla. První recenze pak dokládají, proč vydání proběhlo takovým způsobem. Generation Zero totiž bohužel zjevně nenaplnilo potenciál černého koně tohoto roku a stává se průměrnou akcí, na kterou se rychle zapomene.

Ve 30 hodinách strávených v Generation Zero jsem si příliš zábavy neužil. Brzy to vypadalo tak, jakoby se mé tělo po Švédsku 80. let pohybovalo jen z povinnosti. Snad jen proto, abych viděl konec a zjistil, zda to celé mělo nějakou cenu,” píše recenzent německého magazínu PC Games. “Příběh je po celou dobu nudný. Design misí je nenápaditý, svět zcela generický a bez života.

Tip na článek:  Oznámena akce Generation Zero ze Švédska 80. let. Na svědomí ji mají tvůrci Just Cause a Rage 2

Možná i proto se Generation Zero prodává na Steamu od počátku za sníženou cenu 34,99 euro. Je však otázkou, zda za to stojí. Průměrné hodnocení na serveru Metacritic totiž činí nepřesvědčivých 59 %.

Aktuální tvorba Avalanche Studios má překvapivě nízkou kvalitu. Poté, co se příliš nepovedl Just Cause 4, propadá také další titul těchto kdysi opěvovaných vývojářů ze Švédska, které loni za velký peníz koupila společnost Nordisk Film. V rukávu mají ještě květnovou akci Rage 2, na které spolupracují s id Software. Doufejme tedy, že dopadne lépe.

Generation Zero – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na