Vychází akce Rage 2. Očekávání nenaplnila, uvádějí recenze a první hráči

Akce Rage 2 patří k tomu nejočekávanějšímu, co herní trh v druhém čtvrtletí tohoto roku nabídne. Není divu, první díl byl v mnohém revoluční a nabízel především úchvatnou grafiku v částečně otevřeném světě. Navíc za ním stál legendární vývojářský tým id Software.

Ten pracoval také na druhém dílu, byť velkou část prací svěřil švédskému studiu Avalanche. To ale bohužel není v poslední době ve formě, když se mu nepovedlo Just Cause 4 ani nedávné Generation Zero. Shodou okolností obě hry, které se odehrávají v otevřeném světě, stejně jako Rage 2. S prvním jmenovaným pak novinka sdílí také jistou míru šílenosti.

Recenze Rage 2 jsou zatím rozporuplné. Na serveru Metacritic se průměrné hodnocení drží na nepřesvědčivých 73 %, přičemž nejvyšší známkou je 80 % a nejhorší 60 %. Recenze se poměrně shodují v tom, že silnou stránkou hry jsou samotné přestřelky, které jsou zábavné a velmi šťavnaté. Bohužel omáčka kolem v podobě otevřeného světa je příliš generická a stereotypní. Hodnocení hry na Steamu, kam se Bethesda se svými tituly nedávno vrátila, potom dosahuje 63 %.

Rage 2 vychází 14. května 2019, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Rage 2 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na