Vychází Close to the Sun inspirovaný legendárním Bioshockem. Jak se mu daří v recenzích?

Poměrně v tichosti vyšla ambiciózní atmosférická hra Close to the Sun, která byla často přirovnávána k Bioshocku, byť s poněkud menším důrazem na akci a větším na prozkoumávání. Nezbývá než se podívat, jak tento titul od nezávislého vývojářského studia Storm in a Teacup dopadl. 

Close to the Sun vás vsadí v roli odvážné novinářky na tajuplnou loď Helios, která je v alternativní historii hry majstrštykem Nikoly Tesly, jenž je považován za největšího vědce všech dob. Právě na zmíněném plavidle se schází společenská smetánka, aby se pokusila vytvořit svého druhu utopii. Že se něco zvrtne, to je jistě více než pochopitelné.

Bohužel recenze o Close to the Sun nemluví jako o novém klenotu, ale spíše jako o hře, která měla velký potenciál, ale nedokázala ho naplnit. Po technické stránce je v pořádku a v zásadě odpovídá i atmosféra a příběh. Jenže nic z toho nedosahuje takových kvalit, aby hra dokázala vyniknout. Hraje se slušně, ale postrádá dynamiku a vrcholné momenty, u kterých by vám spadla brada.

Close to the Sun vychází na Playstation, Xbox One a PC, kde je exkluzivně k mání na Epic Games Store. Vzhledem k tomu, že se na ní vztahuje sleva z aktuálně probíhající akce, můžete mít novinku za velmi slušných 19,99 euro.

Close to the Sun – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na