Vychází komplexní strategie Imperator: Rome. Recenze jsou pozitivní

Poněkud v tichosti vstoupila na trh další velká strategie od specializovaného vydavatele Paradox Interactive. Nejde o nic jiného než Imperator: Rome, která vás – jak už název napovídá – zavede do období rozkvětu římské říše, kdy navážete na práci takových osobností, jakými byli Caesar, Hannibal nebo Alexander.

Jak už je v takzvaných “grand strategiích” od Paradoxu zvykem, také tentokrát se můžete těšit na velmi propracovaný zážitek, který si nezadá například s komplexitou Europy Universalis nebo Hearts of Iron. Těšit se můžete na řízení prakticky všech aspektů státu a je přitom jedno, zda půjde zrovna o republiku nebo monarchii. Budete se také muset naučit vládnout různým populacím, které mají své požadavky. Neobejdete se ani bez šikovné politiky a důrazu na obchod.

Imperator: Rome zatím sklízí především pozitivní recenze, kdy průměrné hodnocení na serveru Metacritic činí slušných 82 %. Ostatně autoři mají s tímto žánrem velké zkušenosti a bylo by s podivem, kdyby šlápli vedle. Nicméně hodnocení samotných hráčů na Steamu už tak pozitivní nejsou a pohybují se kolem 60 %. Hráči kritizují zejména technické problémy a nedostatek charakteru hry.

Imperator: Rome vychází 25. dubna 2019, a to na PC pro operační systémy Windows, Linux i MacOS.

Imperator: Rome – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 3.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ladislav
Host
Ladislav

podplacená recenze. ne děkuji. každej ví, že základní hra od této společnosti je vždy k ničemu.

Fred
Host
Fred

Steam recenze 59% nic moc teda