Vychází lákavé akční RPG Vampyr. Recenze jsou vesměs pozitivní, podívejte se na premiérový trailer

Ve hře Vampyr hrajete za doktora Jonathana Reida, známého chirurga a specialistu na krevní transfuzi, který byl po svém návratu do Londýna proměněn v upíra. Reid je vědec a jeho přísně logické uvažování utrží řádné šrámy, když se probudí do kdysi skrytého světa tajných spolků, bezbožných příšer a prastarého řádu, který hodlá ukončit jeho existenci. Mezitím se londýnská společnost hroutí pod náporem strašlivé choroby – a doktor Reid je možná poslední nadějí, která ji může zastavit.

Každý obyvatel světa ve hře Vampyr je součástí propojené společenské sítě a osud jednoho obyvatele v jednom společenském kruhu bude mít dopad na každodenní život ostatních, jakož i na směřování dějové linie. Každý obyvatel má svůj vlastní příběh, život i osobní úkoly – a Reid může v rámci své výpravy úplně každého ušetřit, anebo obětovat. Reid je upír a tím nejrychlejším způsobem, jak se může rozvíjet a odemykat si nové nadpřirozené schopnosti pro boj, je pití krve živých. Ve hře Vampyr neřešíte otázku „Budu zabíjet?“, ale „Koho zabiju?“. Doktorova výprava je protkána smrtícími střety a každý obyvatel nabízí lákavý zdroj moci… ale všechno má své následky.

Stav všech čtyř hlavních čtvrtí je propojen s počtem živých, mrtvých a nemocných občanů. Pokud se budete krmit jen zřídka a budete pečovat o zdraví obyvatel pomocí vyrobených léků, můžete zachovat rovnováhu. Ale pokud stav čtvrti klesne příliš, zamoří ji nadpřirozené stvůry, a to s každým úkolem i obyvatelem, který zde kdy bydlel. Pokud padnou všechny londýnské čtvrti, hru budete moct stále dohrát do konce, ale výsledek bude takové lehkovážnosti odpovídat.

Vampyr je kombinací akce a RPG, která vychází 5. června pro PC, Playstation 4 a Xbox One. Hra zatím sklízí poměrně slušné recenze, průměr na Metacritic je aktuálně 73 % a zhruba podobně si hra vede v hodnocení hráčů na Steamu.

Vampyr – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na