Vychází mrazivá survival strategie Frostpunk. První recenze jsou nečekaně pozitivní

Dnes vstupuje na trh velmi atraktivní strategie Frostpunk, které rozhodně nelze vyčítat, že by kopírovala úspěšné vzory a nedělala věci po svém. Ba právě naopak – strategické prvky se snaží kombinovat s dnes oblíbeným žánrem survivalu.

Coby vládce posledního města na zdevastované zemi, kterou sužuje strašlivý chlad, se pokusíte zamezit vymření lidstva. Zamrzlému světu budete vzdorovat technologií postavenou na páře a pokusíte se zvládnout jak svou infrastrukturu, tak obyvatele města. Budete se muset také vypořádat s morálními výzvami a také budováním něčeho, co považujeme za organizovanou společnost.

Netradiční kombinace Frostpunku se podle všeho povedla, protože první recenze jsou skutečně nadšené. Hodnocení se pohybují nejčastěji od 80 do 100 %, což čekal asi málokdo. Kritici chválí zejména skvělou atmosféru a vynikající hratelnost, která sice neodpouští chyby, ale to je dost možná důležitou částí jejího kouzla.

Určitým negativem se zdá být snad jen rozsah hry, což se ale dalo čekat, vzhledem k tomu, že nejde o typickou AAA produkci, ale menší nezávislý titul, čemuž odpovídá také cena, která u nás činí příjemných 699 Kč, a to rovnou za speciální edici s bohatým bonusovým obsahem.

Vývojářské studio 11 Bit, které stojí už za oceňovaným titulem This War is Mine, se tedy opět předvedlo. Frostpunk je dostupný na PC.

Frostpunk – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tadyjeto Amaterismus
Host
Tadyjeto Amaterismus

co je na tom necekaneho? predeslej titul byl taky pecka…