Vychází skákačka Ori and the Will of the Wisps. Sklízí skvělá hodnocení

Foto: Ori and the Will of the Wisps

Přestože skákačka v Metroidvania stylu jménem Ori and the Will of the Wisps nepatřila k úplně nejočekávanějším titulům prvního čtvrtletí, nakonec se po řadě odkladů jiných titulů stala jedním z největších taháků. A teď, když vyšla, se dá bez přehánění říct, že očekávání nejenže naplnila, ale v mnohém také překonala.

Jde o pokračování oceňované akční plošinovky Ori and the Blind Forest. Tentokrát se ale hráči budou pohybovat v rozlehlém světě plném nejrůznějších přátel i nepřátel. To vše v kouzelném, ručně kresleném grafickém zpracování, které ještě podtrhuje instrumentální hudební doprovod.

Cílem autorů Ori and the Will of the Wisps bylo navázat na tradici špičkově zpracovaných a skvěle hratelných plošinovek devadesátých let, na něž se v dnešním herním průmyslu tak trochu zapomíná.

Příběh je fantastický, svět je dechberoucí, a to vše ještě překonává krásně navržená hratelnost kombinující plošinovku a bojovku. Moon Studios překonali sami sebe a dodali zážitek, který nemá hluchá místa, nechá hráče cítit se chytře a je neustále lepší,” napsal recenzent magazínu Game Informer, který udělil hodnocení 95 %. V průměru si hra na serveru Metacritic drží hodnocení 90 %. Ještě o procentní bodík lépe je na tom v hodnocení hráčů na Steamu.

Ori and the Will of the Wisps vychází exkluzivně na Xbox One a také PC (Windows 10).

Ori and the Will of the Wisps – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na