Vychází Warcraft 3: Reforged. Vše, co potřebujete vědět

V červenci tohoto roku oslaví legendární realtimová strategie Warcraft 3 celých 18 let a tím i plnoletost. Ale přestože je optikou lidského věku stále mladicí, dočká se už zítra polití živou vodou v podobě remaku Warcraft 3: Reforged. Ten měl sice původně vyjít už koncem loňského roku, ale nakonec se to nestihlo. Také to, co přesně chtěli tvůrci na hře změnit, se v průběhu času měnilo.

Abyste náhodou kvůli novým termínům a zprávám o škrtlých změnách v příběhu neztratili o tak důležité hře přehled, najdete na následujících řádcích vše, co k vydání Warcraft 3: Reforged potřebujete vědět.

Kdy přesně Warcraft 3: Reforged vyjde

Warcraft 3: Reforged vychází oficiálně 29. ledna 2020. Také kolem tohoto termínu panoval určitý zmatek, protože někde bylo možné vidět termín 28. ledna. To je však dáno různými časovými zónami ve světě.

Nicméně není to tak daleko od pravdy – v České republice budete moct hrát už od 00:01 zítřejšího dne.

Kde lze Warcraft 3: Reforged koupit a stáhnout

Warcraft 3: Reforged má na svědomí tradičně společnost Blizzard Entertainment, a tak hra logicky vychází na vlastní platformě Battlenet. Na Steamu nebo Epic Games Store byste hru hledali marně, a to i v budoucnu.

Zatím se nezdá, že by Blizzard nabídl pro hru na Battle.netu preload, tedy možnost stáhnout si data dopředu. Přinejmenším k tomuto účelu nebyl zveřejněn žádný termín.

Warcraft 3: Reforged stojí ve standardní verzi na Battlenetu 30 euro (750 Kč). K mání ale bude také speciální edice Spoils of War, která bude stát 40 euro (1000 Kč).

Co se změnilo v singleplayeru Warcraft 3: Reforged

Stejně jako v případě originálu je i u remaku velkým lákadlem příběhová kampaň. V celkem 62 misích prožijí hráči příběh kolem invaze Hořící legie. Remake navíc nabídne také všechny mise povedeného datadisku The Frozen Throne.

Původně Blizzard plánoval kampaň dále rozvinout a lépe ji zasadit do celkového lore světa Warcraft, který v rámci World of Warcraft doznal značného vývoje. Pro tento účel se počítalo s vedlejšími questy, aby se prostoru dostalo postavám jako Jaina nebo Sylvanas. Bohužel tyto plány byly nakonec zahozeny. Přesto se ale s největší pravděpodobností dočkáme menších úprav na mapách. Prominentním příkladem je město Stratholem, které bude více odpovídat svému protějšku z WoW.

Co se změní v multiplayeru Warcraft 3: Reforged

Reforged je především grafickou modernizací Warcraftu 3. Proto by po herní stránce měl remake zůstat věrný originálu. Pokud tak odhlédneme od grafiky a intuitivnějšího interface, změní se toho v multiplayeru hry poměrně málo. Podle Blizzardu jsou v plánu menší optimalizace vyvážení. Po vydání bude hra dostávat patche.

Velkých změn nicméně dozná matchmaking, který byl u Reforged kompletně přepracován. Hráči tak nebudou zařazeni jen podle celkového výkonu, ale také v závislosti na preferované rase. Takže například kdo velmi dobře hraje za Orky, ale poprvé si vybral lidi, dostane proti sobě méně zkušené hráče.

Bude možné stále hrát Warcraft 3 Classic?

Od oznámení Warcraft 3: Reforged zmizela původní hra z oficiálního obchodu Blizzardu. To ale neznamená, že se ztratila nadobro. Všichni, kdo si pořídí remake, dostanou automaticky také originál. I ten bude možné nadále hrát. Navíc bude možné v rámci Reforged vypnout mnoho nových prvků, a rázem se budete cítit jako před 18 lety.

Minimální HW požadavky Warcraft 3: Reforged

  • Procesor: Intel Core i3-530 nebo AMD Athlon Phenom II X4 910
  • Grafická karta: Nvidia GeForce GTS 450 nebo AMD Radeon HD 5750
  • Operační paměť: 4 GB RAM
  • Pevný disk: 30 GB volného místa

Doporučené HW požadavky Warcraft 3: Reforged

  • Procesor: Intel Core i5-6400 oder AMD Ryzen 7 1700X
  • Grafická karta: GeForce GTX 960 oder AMD Radeon R9 280X
  • Operační paměť: 8 GB RAM
  • Pevný disk: 30 GB volného místa

A jak to vypadá s Warcraftem 4?

Stejně jako dosud nemáme od Blizzardu sebemenší náznak něčeho, co by mohlo vyvolat naděje na případný Warcraft 4. Někteří hráči sice v remaku třetího dílu vidí můstek pro pokračování, ale jisté to zdaleka není. Pravděpodobnost, že v příštích čtyřech letech vyjde nějaká strategie od Blizzardu, je proto velmi malá.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na