Vydavatel Kingdom Come: Deliverance v hodnocení kritiků propadl, nejlepší je Capcom

Nejlepším vydavatelem loňského roku se dle zprůměrovaného hodnocení kritiků stala společnost Capcom. Naopak THQ Nordic, které prostřednictvím Deep Silver, vydávalo konzolové verze Kingdom Come: Deliverance, skončilo na posledním místě. Vyplývá to ze žebříčku serveru Metacritic.

Capcomu k nejlepšímu výsledku pomohl zejména úspěch akce Monster Hunter: World (na obrázku), která si od kritiků odnášela vynikající známky. Zajímavé je, že podobně ve velkém stylu začal Capcom také letošní rok, kdy se jeho remake Resident Evilu 2 nadmíru povedl.

Dvojkou je – pro mnohé překvapivě – Sega, o které není příliš slyšet, ale loni přeci jen vydala dostatek her, aby mohla být zařazena mezi “velké vydavatele”. Dařilo se jí především s titulem Sonic Mania Plus pro Nintendo Switch, ale také strategií Two Point Hospital.

Electronic Arts překvapilo, Sony neuspělo

Na třetí příčce je opět překvapení. Zaujímá jí totiž společnost Electronic Arts, která většinou pozornost poutá problémy a skandály. Ve výsledku ale její tituly kritici hodnotí kladně, na čemž má značný podíl sportovní divize a letos také podpora nezávislého kousku v podobě A Way Out.

Až na šestém místě se umístily vydavatelské aktivity společnosti Sony, která přitom s tituly jako God of War nebo Spider-Man sklízela velké úspěchy. Vydala ale také značné množství ne úplně povedených kousků jako například Bravo Team, který kritici ohodnotili průměrnou známkou 45 %.

Ani Kingdom Come nepomohlo

Zamyslet by se nad sebou měl ale především vydavatel THQ Nordic, který tradičně skupuje a vydává všechno možné. Loni vydal celkem 47 titulů, z nichž pouhých pět získalo nadprůměrné hodnocení. Dodejme, že české Kingdom Come: Deliverance patřilo k těmto vyvoleným. Label společnosti Deep Silver se však staral stejně pouze o vydání konzolových verzí a na samotném vývoji se příliš nepodílel. Průšvihem byla pro THQ především akce Agony, do které byly vkládány velké naděje, ale nakonec to skončilo průměrným hodnocením 31 %. Ostatně, skončila také mezi nejhoršími hrami loňského roku.

Activision, Bethesda ani Take-Two už nejsou velcí

Ptáte se, na jakém místě se umístili tradiční vydavatelé jako Activision (Blizzard), Bethesda nebo Take Two? Přestože tyto společnosti vydávají obří tituly jako Call of Duty: Black Ops 4, Fallout 76 nebo nejlepší a komerčně nejúspěšnější hru loňského roku Red Dead Redemption 2, nejsou tak aktivní, aby se mohli zařadit mezi velké vydavatele. Patří tak do kategorie těch středních, a to ve společnosti dalších jako je Microsoft, 505 Games nebo Paradox Interactive.

Žebříček nejlepších velkých vydavatelů 2018

 1. Capcom
 2. Sega
 3. Electronic Arts
 4. Nintendo
 5. Ubisoft
 6. Sony
 7. Square Enix
 8. Bandai Namco Entertainment
 9. Digerati Distribution
 10. NIS America
 11. Plug In Digital
 12. Focus Home Interactive
 13. THQ Nordic
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na