Vydavatelé odstraňují své hry z Epic Games Store. Na vině je příliš výhodná akce

Foto: Epic Games Store

Když internetový obchod Epic Games Store překvapivě spustil atraktivní slevovou akci, mělo se za to, že jde o dobře promyšlený krok, kterým chce obchod přilákat další hráče, kteří ho zatím příliš neberou a vyčítají mu nedostatek potřebných funkcionalit.

Celá akce, ve které jde především o plošnou a opakovaně využitelnou slevu ve výši 10 EUR na vše, co stojí alespoň 14,99 EUR, ale zjevně tak dobře připravená nebyla. Přinejmenším část tvůrců a vydavatelů byla tímto krokem překvapena a postupně začala stahovat své tituly z nabídky Epic Games Store.

Mělo se sice za to, že tato sleva jde za společností Epic Games, ale podle všeho tomu tak docela není. Vydavatelům se také nelíbí, že obchod zlevnil jejich hry ještě před vydáním. Mohou si je tak nelogicky pořídit levněji v době, kdy mají být nejdražší a navíc do budoucna počítat s podobnými akcemi. To pak vede k ohrožení – pro vydavatele velmi lukrativních – předprodejů.

Část her navíc nemá Epic Games Store v nabídce exkluzivně, ale nyní jsou na něm k mání výrazně výhodněji než u konkurence. Také to může vadit.

V důsledku toho z obchodu zmizely tituly jako Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Anno 1800, The Division nebo Borderlands 3. Jejich vydavatelé bez bližšího upřesnění uvádějí, že se do nabídky opět vrátí, ale s největší pravděpodobností až po skončení akce, která potrvá do 13. června.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na