Výše podílu Steamu z prodeje her je drzost, tvrdí šéf vydavatele Paradox Interactive

Významná osobnost herního průmyslu se oficiálně postavila proti cenové politice internetové prodejní platformy Steam. Předseda představenstva švédského herního vydavatele Paradox Interactive, Fredrik Wester, se vyjádřil k podílu, který si Steam bere z každé prodané hry.

Tip na článek:  Šílenství kolem Epic Games Store - názor hráče

Domnívám se, že rozdělení v poměru 70/30 je drzost. Mám za to, že majitelé platformy zkrátka požadují příliš mnoho peněz. Ať to cituje každý novinář,” uvedl Fredrik Wester v diskuzi na Gamelabu. Asi tolik nepřekvapí, že jedním dechem se Wester zastal hojně kritizovaného Epic Games Store. Podle něj je 12 procent, které si společnost Epic Games bere z každé prodané hry, “skvělým tahem”. Oněch třicet procent už dnes neodpovídá realitě trhu. Je to spíše relikt dob minulých, kdy se hry distribuovaly na fyzických nosičích.

Byly fyzické a stály spoustu peněz. Jenže to už dnes neplatí. Tohle nestojí nic. Takže Epic udělal pro celý průmysl skvělou práci, protože takto dostáváme 88 %. Chtěl bych za to mnohokrát poděkovat,” říká Fredrik Wester.

Tip na článek:  Exkluzivity jsou jediným způsobem, jak porazit Steam. Šéf Epic Games vysvětluje strategii svého obchodu

Uveďme na pravou míru tvrzení šéfa Paradoxu, že digitální distribuce “nic nestojí”. Tak to samozřejmě není a jde o zjevnou nadsázku. Pravdou je, že náklady na digitální šíření jsou oproti tomu fyzickému výrazně nižší.

Wester se zároveň zastal nezávislých vývojářů, kteří to od hráčů často schytají za to, že své tituly umístí exkluzivně na Epic Games Store. “Když už mluvíme o férovosti a rozdělení příjmů, tak kdo může vývojářům zazlívat, že jsou exkluzivně na Epic Storu, když dostanou skvělé podmínky a garance? Neplánujeme žádné exkluzivity, ale rád bych viděl trochu pochopení pro ty, kdo tak činí.

Tím Fredrik Wester natrefil na zajímavou věc. Zdálo by se, že tu mluví jeden z velkých propagátorů Epic Games Store, který přeci nemůže šířit své hry na Steamu. Jenže tak tomu není. Paradox Interactive na platformě Valve stále zůstává, a to i s nedávno oznámenými tituly jako Vampire: The Masquarade – Bloodlines 2. Bude zajímavé sledovat, zda se i tento vydavatel nakonec nepřikloní jedním, pochopitelně tím výhodnějším směrem.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 9 Prumer: 4.1]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

6
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Shorty
Host
Shorty

Nejvic se smeju tomu jak se epic store chvali tim ze rozdava kazde dva tydny nejake hry zadarmo, mel jsem tam subnauticu, po dlouhe dobe jsem tu sracku zapnul a hadejte co, no nic tam uz jaksi nebylo, z toho co sem tam pozbiral, takze EPIC FAIL,

Will
Host
Will

Ale ale … zloděj křičí chyťte zloděje. Speciálně Paradox by měl být ticho, protože to je jedna z nejvíce scammy firem na trhu a jsou plně porovnatelní s firmama jako je EA nebo Ubisoft. Všechno stejná špína, ačkoliv Paradox je možná ještě horší, však hej neber DLC s vykradeným modem a jedním tlačítkem navíc za 20 euro a bez toho nepůjde ta hra hrát.

Patetický brekot zloděje co na to víc říct.

Nemesis
Host
Nemesis

Steam is going to fall… and it will be better for everyone

Will
Host
Will

Braindead much?

Nemesis
Host
Nemesis

Podlézavá svině much?

C_AI
Host
C_AI

Error, human garbage detected.