Vyšla Mafia: Definitive Edition. Hodnocení sklízí veskrze pochvalná, ale zaznívá i kritika

Foto: Mafia: Definitive Edition / Take-Two

Remake první Mafie je zcela jistě jednou z nejočekávanějších her v České republice za tento rok. Konečně tak víme, nakolik se podařil záměr vývojářského studia Hangar 13 vrátit legendární atmosféru a příběh v moderním technologickém hávu.

Mafia: Definitive Edition budila už před vydáním lehce kontroverzní reakce, když autoři oznámili, že upraví některé herní mechanismy a nezastaví se ani před zásahy do příběhu. Nakonec se ale ukázalo, že to rozhodně nikterak nepřeháněli. Některé recenze pak dokonce zmiňují, že modernizace mohla zajít přeci jen dále, protože hratelnost působí poněkud zastarale. Většina recenzentů však novou Mafii veskrze chválí na serveru Metacritic aktuálně drží průměrné hodnocení 78 %.

Zatím nejkritičtější byl ke hře německý magazín 4Players, který udělil hodnocení 57 %. “Remake zůstává věrný originálu, ale vyprávění příběhu a mechanismy působí hrozivě zastarale a zanechávají dojem, že jde spíše o remaster, který nedosahuje svého plného potenciálu.

Mafia: Definitive Edition vyšla 25. září, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One. Velkou výhodou je přítomnost českého dabingu, kterého se účastnila drtivá většina osazenstva z originálu. Potěší také skutečnost, že titul nepatří k těm hardwarově nejnáročnějším. Naši recenzi přineseme v následujících dnech.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 8 Prumer: 3.4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jakub
Host
Jakub

bre rano. me to prijde, jako by vzali jednicku, upravily pribeh (za me dava smysl a je stejne peknej jak u originalu) a predelali to do trojky. za me otresne. plus uprava mapy je strasna. cekal jsem od remasteru daleko vic.
doporucuji stale hrat radsi original. pojmenovat mafii 2 a 3 jinak, byly by to pekne kry, ale jako pokracovani jednicky, no, jak kdyz maluje a sere.